معاون دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه ایران محور و رهبر مقاومت است، گفت: آیت‌الله خامنه‌ای ولی‌فقیه و رهبر ما و امت اسلامی هستند. جنگ ایشان، جنگ ما و صلح ایشان، صلح ما است.

به گزارش شیعه پرس، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان در «آئین افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی» گفت: من با نگاه خوشبینانه‌ای به این کنفرانس نگاه می‌کنم.. چون عنوان این کنفرانس که «سی و سومین دوره» است، مرا یاد ۳۳ روز مقاومت با اسرائیل و پیروزی حزب‌الله لبنان می‌اندازد؛ آن پیروزی نقطه عطف تاریخی در منطقه بود. بنده چهار نکته را می‌خواهم بگویم؛ اول آنکه وحدت در اهداف، قضایا و آرمان‌ها است.

وی با بیان اینکه در فلسطین تمام عوامل وحدت اسلامی وجود دارد، افزود: هرکس پرچم فلسطین را بر دوش دارد، پیروز می‌شود و هرکس که از فلسطین دست کشید، شکست خورد. روز قدس، یک روز جهانی است که ویژه خود قدس نیست؛ روز رؤیارویی ملت‌های زیر ستم آمریکا و احیای اسلام است.

شیخ نعیم قاسم اظهار داشت: مقاومت صرف‌نظر از زمینه‌های عقیدتی، محور است. راه احقاق حق، وحدت است. درست است که هر انسانی مسئول است خود را نجات دهد ولی ما مسئول هستیم که همگی برای آزادی فلسطین بکوشیم. عادی‌سازی با دشمن، نوعی جنگ نرم است و هرگز راه‌حل نخواهد بود. دوم آنکه ما در برابر ستم‌ها قوی‌تر هستیم دلیل آن هم حق و ایمانمان است.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه بیان داشت: لبنان از سال ۱۹۸۲ در همه زمینه‌ها قدرت پیدا کرده و توانسته در برابر اسرائیل و تکفیر، مقاومت کند و بجنگد. اکنون در لبنان تحرک گسترده‌ای علیه فساد برپا شده و آمریکا هم تلاش‌هایی دارد که ما را مسئول این شلوغی‌ها بداند ولی مطمئناً شکست می‌خورد چون ما هم بخشی از این مردم هستیم.

وی افزود: سوم آنکه ابراز وحدت یک نیرو است. ما باید نشان دهیم و بگوییم که چه کسی هستیم. دشمنان ما از ما می‌خواهند که وحدت خودمان را نشان ندهیم تا بتوانند بر ما پیروز شوند. ایران محور و رهبر مقاومت است و آیت‌الله خامنه‌ای و ولی‌فقیه، رهبر ما و امت اسلامی هستند. جنگ ایشان، جنگ ما و صلح ایشان، صلح ما است.

شیخ نعیم قاسم با اعلام اینکه ما در پشت شعارهای بی‌خودی، خودمان را پنهان نمی‌کنیم، گفت: چهارم آنکه تهاجم اقتصادی، نوعی اشغالگری است. ما علیه هر اشغالگری، مقابله می‌کنیم. راه‌حل مقابله ما، مقاومت نظامی، فرهنگی و اقتصادی است چون دو راه‌حل بیشتر نداریم یا باید تسلیم شویم یا مقاومت کنیم که ما راه‌ حل مقاومت و وحدت اسلامی را انتخاب کردیم.

معامله قرن دستپخت صهیونیستی ـ آمریکایی است که متأسفانه برخی از رژیم‌های عربی هم کنار آن ایستاده‌اند

در ادامه این مراسم عزت الرشق یکی از رهبران حماس و جنبش مقاومت اسلامی در فلسطین نیز گفت: امت اسلامی با ایجاد وحدت می‌تواند حامی فلسطین باشد. در دیداری که چند ماه پیش با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان گفتند که «مسئله فلسطین، قلب امت اسلام است». بنده توطئه‌ها و تحریم‌های آمریکا را شدیداً محکوم می‌کنم. مردم فلسطین همواره مورد آماج حملات و توطئه‌های گوناگون دشمنان هستند اما ما توانستیم با مقاومت خودمان، دستاوردهای خوبی به دست بیاوریم. مردم ما با شهادت و پایداری خودشان در داخل فلسطین توانستند دشمن را از بین ببرند به همین دلیل پیروزی از آنِ ملت ماست.

وی افزود: امروز در شهر قدس با جنایت صهیونیست مواجه هستیم، آنها به دنبال از بین بردن و نابودی هویت اسلامی ما و قبله مسلمانان هستند اما مردم ما همواره با وحدت خودشان توانستند ایستادگی کنند به شرط آنکه مردم جهان اسلام هم حمایت و کمک داشته باشند. حماس به دنبال این است که انتخاباتی برگزار کند که بتواند آینده مردم را به خوبی رقم بزند. ابتدا انتخابات پارلمانی و سپس انتخابات خودگردان برگزار می‌شود. معامله قرن دستپخت صهیونیستی ـ آمریکایی است که متأسفانه برخی از رژیم‌های عربی هم کنار آن ایستاده‌اند و می‌خواهند کشور ما را چپاول کنند.

عزت الرشق با بیان اینکه همه مردم فلسطین معتقدند که معامله قرن، توطئه بزرگی است که باید از بین برود، گفت: اسرائیل نمی‌تواند بخشی از حل مسئله فلسطین باشد. اگر کسانی بخواهند با استعانت از صهیونیسم، مسئله فلسطین را حل کنند، از دشمنان ما هستند. شکستی که صهیونیست داشته، نتیجه مقاومت مردم ماست. مقاومت و پایداری، بزرگترین دستاورد مردم ما است.

رهبر حماس و جنبش مقاومت اسلامی بیان داشت: قدس اولین و آخرین پایتخت فلسطین خواهد ماند. درخواست ما از میهمانان اجلاس این است که با گام‌های عملی خود، مانع تحقق معامله قرن شوند.