رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رشادت‌ها و ایثارگری‌های بازنشستگان نیروهای مسلح سبب شده تا امروز از قدرت بازدارندگی برخوردار باشیم و دشمنان نتوانند دیگر به کشور ما طمع و تعدی کنند.

به گزارش شیعه پرس، آیین بزرگداشت پیشکسوتان ستاد کل نیروهای مسلح و قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) صبح امروز(پنجشنبه) با حضور سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرلشکر حسنی سعدی جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء، امیر آشتیانی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار شادمانی معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا، سردار علی عبدالهی معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سردار تمیزی، امیر سلامی و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

سرلشکر باقری در این مراسم طی سخنانی با تبریک ایام ولادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: لفظ پیشکسوت برای نسل انقلاب و دفاع مقدس تداعی کننده امنیت، ثبات، حماسه آفرینی، ایثارگری و از خودگذشتگی است.

وی با اشاره به قرآن کریم و آیه السابقون السابقون اولئک المقربون گفت: امیدوارم شما پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت با آن پیشینه ایثارگری مشمول این آیه شریفه در سوره واقعه شوید.

سرلشکر باقری ادامه داد: مقام معظم رهبری هنگامی که درباره بازنشستگان سخن می‌گویند از تعابیر عالی استفاده می‌کنند و ایشان طبق آیات قرآنی معتقدند که افراد بازنشسته هنگامی که از کار مهم فارغ می‌شوند باید عزم خود را برای کارهای دیگر جزم کنند.

وی با بیان اینکه نسل شما بازنشسته نیست، افزود: شما عزیزان وابسته به نیروهای مسلح هستید و باید در دوران فراغت مسئولیت های سنگینی را از جمله تربیت نسل جوان بر عهده بگیرید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه نسل شما پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس با بازنشستگان دیگر سازمان ها و دیگر کشورها تفاوت ماهوی و اساسی دارد، افزود: شما دوران ستمشاهی را به خوبی درک کرده اید و حقارتی که توسط رژیم طاغوت و مستشاران علیه نظامیان کشور اعمال می‌شد را مشاهده نمودید.

وی خاطرنشان کرد: شما در پیروزی انقلاب اسلامی و در امنیت بخشی به کشور در زمان بحران های پس از انقلاب و نیز از همه مهمتر در دوران دفاع مقدس نقش آفرین بوده و حماسه های بزرگی را رقم زنید.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس همه دنیای کفر پشت سر حزب بعث قرار گرفت و به دشمن جسارت تهاجم و قتل و غارت ملت بزرگ ایران را داد، گفت: اما نسل شما با تمام توان و قدرت ایمان جلوی دشمن تا بن دندان مسلح ایستاد و بسیاری از شما در این راه جانباز و بسیاری از همرزمانتان به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: شما پس از دوران دفاع مقدس وارد عرصه بازسازی کشور شدید و در ادامه نیز مقابله با تهدیدات استکبار جهانی را طرح‌ریزی کردید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رشادت‌ها و ایثارگری‌های نسل شما سبب شده تا امروز از قدرت بازدارندگی برخوردار باشیم و دشمنان نتوانند دیگر به کشور ما طمع و تعدی کنند.

وی تصریح کرد: شما به جهت الزاماتی که در دوران خدمت داشته اید و به جهت خدمت در دوران دفاع مقدس و رشادت هایی که در دوران های مختلف انقلاب و پس از آن از خود نشان داده اید، امروز بازنشسته محسوب نمی شوید، بلکه شما همواره وابسته به نیروهای مسلح و در واقع سرمایه‌های معنوی نیروهای مسلح محسوب می شوید.

ادامه دارد …