رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: چهارم آذر ماه مراسم معارفه مسئول جدید پژوهشگاه دفاع مقدس دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار خواهد شد.

به گزارش شیعه پرس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه آیین تجلیل از پیشکسوتان ستاد کل نیروهای مسلح و قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا و در جمع خبرنگاران، در خصوص اقدامات صورت گرفته برای انتقال تجارب هشت سال دفاع مقدس به جوانان، اظهار داشت: بخش‌هایی از کتاب های دوره دبیرستان به ارائه مطالبی از دفاع مقدس اختصاص پیدا کرده و همچنین واحدهای درسی در دانشگاه ها در این خصوص وجود دارد.

وی تربیت اساتید مجرب و تدوین کتب مرتبط با دفاع مقدس را از دیگر اقدامات صورت گرفته برای گسترش فرهنگ دفاع مقدس و همچنین انتقال تجارب به نسل های جوان دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم از پیشکسوتان دفاع مقدس و همچنین نیروهای مسلح استفاده بیشتری داشته باشیم، در دانشگاه عالی دفاع ملی، پژوهشگاهی در این خصوص تاسیس و آن را گسترش داده ایم تا بتوانیم ظرفی را ایجاد کنیم که این عزیزان بعد از اینکه از اشتغالات فعلی نیروهای مسلح فراغت پیدا می کنند، بتوانند در این مرکز پژوهشی در کارگروه های زمینی، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و در سطوح راهبردی و عملیاتی حادثه بزرگ و تاریخی دفاع مقدس را با دقت بیشتری واکاوی کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: علت وقوع جنگ و دلایل ادامه پیدا کردن آن بعد از فتح خرمشهر، دلایل ورود نیروهای جمهوری اسلامی ایران به خاک عراق و عملیات های بزرگ دفاع مقدس و موضوعاتی از این قبیل در این پژوهشگاه مورد ارزیابی و پژوهش قرار خواهد گرفت و اثرات آن در اختیار همه هنرمندان، نویسندگان و ملت ایران قرار خواهد گرفت.

سرلشکر باقری در پایان خاطر نشان کرد: چهارم آذر ماه مراسم معارفه مسئول جدید پژوهشگاه دفاع مقدس دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار و روال جدید این مجموعه آغاز خواهد شد.