«إبراهیم الجعفری» در دیدار با «احمد الاسدی» سخنگوی حشدالشعبی ضمن تمجید از دلاورمردی های نیروهای مردمی عراق، دفاع از حشدالشعبی را وظیفه دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سومریه نیوز، وزیر خارجه عراق در دیدار با سخنگوی حشدالشعبی بر دفاع از حشدالشعبی به عنوان یک وظیفه تاکید کرد.

بر اساس این گزارش «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق در دیدار با «احمد الاسدی» سخنگوی حشدالشعبی گفت: دفاع از حشدالشعبی و پاسخ به اهانت برخی کشورها به حشدالشعبی اقدامی شریف و واجب است. همچنین تمجید از دلاورمردی ها و قهرمانی های حشدالشعبی نیز از اولویت های دیپلماسی عراق است.

وی در ادامه سخنان خود در همین راستا تصریح کرد: دیپلمات های عراقی از تمامی همایش های بین المللی برای جلب حمایت و کمک برای کشور استفاده می کنند. ما همچنین با حضور هر یک از نظامیان خارجی در خاک عراق مخالف هستیم.

از سوی دیگر احمد الاسدی نیز در سخنانی بیان داشت: جعفری صدای حشدالشعبی در محافل بین المللی است و مواضع وی در حمایت از نیروهای حشد نشانگر وجدان انسانی او می باشد. حشدالشعبی به پیروزی های خود تا زمان آزادسازی کامل عراق و نابودی تروریسم ادامه خواهد داد.

پیش از این حشدالشعبی اعلام کرده بود که عملیات آزادسازی موصل طی روزهای آتی آغاز می شود و حضور نظامیان خارجی در اراضی عراق را رد کرده بود.