زنجان – رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان گفت: پیام عاشورا بصیرت افزایی است و قمه‌زنی امری ناپسند بوده و در تضاد با بصیرت دینی است و باید جوانان با بصیرت از قمه زنی خودداری کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر،حجت الاسلام فیروز علی خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر به مقوله قمه زنی اشاره کرد و افزود: انسان نباید در دین ضرر و زیانی به خود و دیگران بزند.

وی اظهار کرد: قمه‌زنی توسط استعمارگران با هدف ایجاد وهن و خرافه در مکتب امام حسین(ع) طراحی شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان گفت: طبق منویات مقام معظم رهبری در عصرحاضر ابزارهای ارتباط جمعی طوری است که مسائل پنهانی نخواهیم داشت و دشمنان اسلام از کوچکترین اشتباهات استفاده بدی می کنند.

خسروی با بیان اینکه در بحث قمه زنی الگو و نگاه، دیدگاه برای ما فرامین مقام معظم رهبری است و مراجع عظام تقلید این نظر را تایید کردند، افزود: اگر وهنی باشد و دشمنان از این اسلام استفاده کنند خلاف است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان تصریح کرد: همه دین و مذهب از طریق علما و متخصصین به ما رسیده است و ما باید این مسیر را ادامه بدهیم.

خسروی افزود: پیام مهم عاشورا بصیرت است و باید جوانان بصیرت داشته باشند و اقدام به قمه زنی نکنند و با بصیرت افزایی خود نقشه ها و توطئه های دشمنان را با شکست مواجه کنند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان گفت: جوانان می توانند ارادات به امام حسین(ع) و نذرشان را با اهدای خون انجام بدهند.

خسروی افزود: عمل قمه زنی قابل تایید شرع و دین نیست و نوعی جریان انحرافی است و دشمنان از این عمل سوءاستفاده می کنند.