شهرری – پایگاه سیار انتقال خون همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در ضلع غربی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) دایر است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ تهران، عبدالحسین مسلمی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ اظهار داشت: طبق روال هرسال، پایگاه سیار انتقال خون در مرکز ری شناسی شهرداری منطقه ۲۰ تهران واقع در ضلع غرب حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مستقر شده است و عزاداران داوطلب اهدای خون می توانند همزمان با تاسوعا و عاشورا به این محل مراجعه کنند.

مسلمی افزود: با توجه به استقرار تیم پزشکی، قبل از خون گیری، آزمایش های اولیه و معاینات لازم از داوطلبین اهدای خون انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح معنوی، ترویج فرهنگ اهدای خون و روحیه ایثارگری است، ادامه داد: بر اساس آمار سال های پیش، همواره بالاترین آمار اهدای خون و مشارکت شهروندان در شهر تهران به پایگاه انتقال خون منطقه ۲۰ اختصاص داشته است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ تهران به اجرای ویژه برنامه های مذهبی و آئینی در تمامی سراهای محله، امامزادگان، مساجد و مراکز فرهنگی اشاره کرد و گفت: تمامی برنامه های مناسبتی ایام محرم با مشارکت فعالان اجتماعی و شهروندان و رویکرد محله محوری به اجرا درآمده است.

پایگاه سیار انتقال خون با مشارکت اداره سلامت شهرداری منطقه ۲۰ و سازمان انتقال خون استان تهران در مرکز ری شناسی واقع در میدان مدرس مستقر شده و از ساعت ۸ صبح تا ۲۳ روزهای تاسوعا و عاشورا پذیرای داوطلبان است.