زنجان – فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: قمه زنی نوعی اهانت به شیعه است وافراد به جای این که روز عاشورا قمه زنی کنند درروزهای دیگر خون اهداءکنند تا دشمن از این کار مسلمانان سوءاستفاده نکند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، سردار علیرضا صالحی در گفتگو با خبرنگار مهر به مقوله قمه زنی اشاره کرد و افزود: این کار زشت و خرافه باعث تمسخر شیعه می شود و همه ارزش های اسلامی و دینی شیعه زیر سوال می رود.

وی با بیان اینکه دین اسلام ، دین کاملی است و نباید با قمه زنی دچار ضعف و تمسخر از طرف دشمنان شود، گفت: دشمنان با قرار دادن فیلم های مربوط به قمه زنی در سایت ها، علیه شیعه تبلیغات دروغین می کنند و این برای جامعه شیعه اصلا خوب نیست.

صالحی تاکید کرد: امسال پلیس افرادی که اقدام به قمه زنی می کنند را شناسایی کرده است و با کسانی که اقدام به قمه زنی کنند برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان زنجان یاد آورشد: قمه زنی زمینه و بستر لازم توطئه های دشمن در کشور شیعه نشین را فراهم می کند و مردم باید به این امر توجه کنند.

صالحی تاکید کرد: قمه زنی نوعی اهانت به شیعه است و افراد به جای این که روز عاشورا قمه زنی کنند در روزهای دیگر خون اهداء کنند تا دشمن از این کار مسلمانان سوء استفاده نکند.

وی افزود: رسانه ها باید این را به مردم القا کنند که قمه زدن ارادات به امام حسین(ع) نیست و تنها یک کار خرافی است که باعث سوء استفاده دشمن می شود.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه در استان زنجان محرم سال گذشته قمه زنی بسیار انگشت شمار بود، تصریح کرد: پلیس با افرادی که در ملاءعام اقدام به قمه زنی کنند برخورد جدی خواهد کرد و پلیس در باغ ها و روستاها هم نظارت محسوس و نامحسوس دارد.