رهبران اهل سنت اعلام کردند در جلوی هیئت‌ های عزاداری حرکت می‌کنند تا از برادران شیعه خود حفاظت کنند و در صورت حمله تروریستی ابتدا آنها هدف قرار خواهند گرفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه خبری جیو،در سراسر پاکستان هیئت‌های عزاداری از مسیرهای تعیین شده در حال حرکت هستند و تدابیر شدید امنیتی برای حفاظت از آنها در نظر گفته شده است.

هزاران نفر از نیروهای پلیس و تکاوران ارتش امنیت هیئت‌های عزاداری را تأمین می‌کنند این در حالی است که امسال اهل سنت حفاظت از عزاداران حسینی را به عهده گرفته‌اند.

رهبران اهل سنت اعلام کردند در جلوی هیئت‌های عزاداری حرکت می‌کنند تا از برادران شیعه خود حفاظت کنند و در صورت حمله تروریستی ابتدا آنها هدف قرار خواهند گرفت.

در اسلام‌آباد،کراچی،لاهور،پیشاور،کویته و بیش از ۲۶ شهر پاکستان سرویس مخابرات قطع است و بالگردها همچنین پهپادهای دوربین دار ارتش نظارت هوایی برای تأمین امنیت هیئت‌های عزاداری را به عهده دارند.

وزارت مخابرات پاکستان اعلام کرد تا پایان روز عاشورا سرویس مخابرات و در بیشتر موارد اینترنت قطع خواهد بود.

در بیشتر شهرهای پاکستان از جمله کراچی و لاهور تردد موتورسیکلت با ۲ سرنشین ممنوع است.

بزرگترین هیئت شهر کراچی از حسینیه علی‌رضا حرکت خود را آغاز کرده است که بعد از ظهر امروز در حسینیه ایرانیان خواهد رسید.

در شهر کراچی دسته‌های سینه‌زنی که تعداد آنها به هزاران نفر می‌رسد با پیوستن به عزاداران عازم حسینیه ایرانیان هستند.

تک تیراندازهای ارتش در ساختمان‌های محل عبور هیئت‌های عزاداری استقرار یافته‌اند.

بیش از ۱۵ هزار نیروی امنیتی حفاظت از هیئت‌های عزاداری در پاکستان را به عهده دارند این در حالی است که ۶ هزار پلیس و نیروهای ارتش نیز به آنها کمک می‌کنند.

در مجموع روز تاسوعا تقریبا بیش از ۱۲۹ هزار هیئت عزاداری در پاکستان به حرکت در می‌آیند و بعد از ظهر امروز ۱۳۴ هزار مجلس عزا در شهرهای مختلف برگزار می‌شود.