شهروندان دو شهرک شیعه نشین ادلب سوریه که تحت محاصره گروه‌های تروریستی هستند، ایام عزاداری سالار شهیدان را گرامی داشتند.

به گزارش پرس شیعه؛ اهالی دو شهرک شیعه‌نشین الفوعه و کفریا در حومه ادلب که تحت محاصره گروههای تروریستی هستند، با سوگواری برای اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش، شبهای عاشورا را گرامی داشتند.

شهروندان این دو شهرک محاصره طبق روال معمول با حضور در چنین مراسمهایی، تهدید تروریستها و موشکها و گلوله تک‌تیراندازن را که هر روز آنها را هدف قرار می‌دهند، به چالش کشیدند.

اهالی کفریا و الفوعه تاکید کردند که راه امام حسین (ع) و اهل بیت ایشان را ادامه خواهند داد.

آنها همچنین تاکید کردند که ظلمی و محاصره‌ گروههای تروریستی علیه آنها، نتیجه مقاومت و مخالفت با تسلیم شدن در برابر این گروهها و حامیانشان است.

اهالی دو شهرک الفوعه و کفریا همچنین اعلام کردند که به عضویت در مکتب اهل بیت علیه السلام افتخار می‌کنند.

شهروندان شهرکهای محاصره شده سوریه در حومه ادلب، بار دیگر تاکید کردند که خون شهدایشان هدر نخواهد رفت و آنها حق خود را از طاغوتهای زمانه گرفته و به دفاع از دین و کرامتشان تا آخرین قطره خونشان ادامه خواهند داد.

دو شهرک الفوعه و کفریا در حومه ادلب در شمال سوریه ۴۰هزار نفر جمعیت دارد که از حدود یک سال و نیم قبل تاکنون در معرض محاصره ظالمانه از سوی گروههای تروریستی جیش الفتح و احرار الشام و جبهه النصره و جند‌الاقصی است.

مردم این دو شهرک در پی محاصره از سوی تروریست‌ها با کمبود شدید غذا، آب و دارو مواجه هستند.

اهالی دو شهرک الفوعه و کفریا علاوه بر درد و رنج طولانی و مشکلات حاصل از محاصره، به طور مستمر هدف حملات موشکی، خمپاره‌ای تروریست‌ها قرار می‌گیرند و تک‌تیراندازهای تروریست، غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.