یکی از شاهدان جنایت هولناک اخیر رژیم سعودی در یمن به تشریح چگونگی حملات جنگنده‌های سعودی به سالن بزرگی که محل برگزاری مجلس ترحیم بود، پرداخت، در جنایتی که صدها یمنی بی‌دفاع به شهادت رسیدند.

به گزارش پرس شیعه؛ سرتیپ «عبدالرزاق الموید» که از جمله شاهدان حاضر در سالن ترحیمی بوده است که جنایتکاران سعودی شنبه هفدهم مهرماه با بمباران آن، صدها غیرنظامی بی‌دفاع را به خاک و خون کشیدند. وی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم لحظات اولیه این حمله وحشتناک را روایت کرده است.

وی در این تماس تلفنی گفت : ساعات ۱۵ و ۲۰ دقیقه عصر شنبه هشتم اکتبر، جنگنده‌های سعودی سالن بزرگ محل برگزاری مجلس ترحیم مرحوم رویشان را هدف قرار دادند که در پی این حمله فریاد گریه و درخواست کمک مردم آغاز شد و تکه‌های اجساد هم همه جا را فرا گرفت. در میان قربانیان، زنان و کودکان هم به چشم می‌خوردند.

وی افزود هنگامی که امدادرسانان برای کمک به مجروحان وارد عمل شدند، جنگنده‌های سعودی این بار امدادرسانان و خودروهای امدادرسانی را هدف قرار دادند و پس از آن نیز این محل دو بار دیگر بمباران شد.

الموید درباره این سئوال که آیا مگر خلبان سعودی نمی‌دانست که سالن بزرگ مربوط به برگزاری مجلس ترحیم است؟ به خبرنگار تسنیم گفت : نظام سعودی می‌دانست که سالن بزرگ، سالن برگزاری مراسم جشن و عزاست و تمام اطلاعات لازم را هم در اختیار داشت،‌اما با وجود اطلاع از برگزاری مراسم ترحیم، با هدف کشتن تعداد بیشتری از مردم بیگناه، آن را بمباران کرد و با این جنایت تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشت و مرتکب وحشیانه‌ترین جنایت در حق مردم یمن شد،‌ این رژیم زیرساخت‌ها و اقتصاد یمن را ویران کرده است، جنگنده‌های سعودی هیچ تفاوتی میان مرد و زن و سالخورده و کودک قائل نمی‌شوند و همه را هدف قرار می‌دهند.

وی درباره این اظهار نظر مقامات نظامی یمن که واکنش یمنی‌ها به این جنایت دیگر همانند گذشته نخواهد بود، اظهار داشت : بله، اکنون همه ملت یمن متحد شده و همگی برای مقابله و رویارویی با دشمن آماده و داوطلب هستند، زیرا آنچه رژیم سعودی مرتکب شد، لکه ننگی بر پیشانی جامعه بشریت است.

این شاهد عینی جنایت سعودی‌ها افزود : رسانه‌های سعودی دروغ می‌گویند و هیچ گاه حقیقت را اعلام نمی‌‌کنند،‌آنها اساسا ارتکاب چنین جنایتی از سوی سعودی‌ها را منکر شدند، در حالی که شاهدان عینی تاکید می‌کنند که جنگنده‌های سعودی چهار بار این سالن بزرگ را بمباران کردند و صدای جنگنده‌ها به وضوح شنیده می‌شود، ما به چشم خود جنگنده‌های سعودی را دیدیم، سازمان ملل هم حتی آن را محکوم کرده و اعتراف کرده که جنگنده‌های سعودی این کشتار و جنایت را علیه ملت مقاوم یمن مرتکب شدند.