اهواز ـ امام جمعه موقت اهواز گفت: ملت در انتخابات با عزم راسخ و هدایت های رهبری به کسانی رأی بدهند که داعیه دار ستیزه با آمریکا، مبارزه با استکبار، تبعیت از ولایت فقیه هستند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام والمسلمین میر احمدرضا حاجتی در خطبه های پیش از نماز جمعه اهواز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: مسیر تقوامداری گاهی از مسیر انجام فرائض دینی و برخی مواقع نیز از جهاد، مبارزه و ستیز با دشمن عبور می کند و این همان درس زیارت عاشورا است.

وی افزود: در این زمان باید زیارت عاشورا را دوباره بازخوانی کنیم و مقام معظم رهبری فرمودند که حواس ها باید جمع باشند؛ آمریکایی ها در طول این سال ها هرکاری علیه ایران و انقلاب انجام دادند با شکست مواجه شده و انشاالله بعد از این هم شکست خواهند خورد.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: یکی از کارهایی که آمریکایی ها در این سال های اخیر انجام دادند این است که کسانی را وادار به بزک کردن چهره آمریکا کنند؛ این فرمایش مقام معظم رهبری نقشه برخی ها را بهم می ریزد. مقام معظم رهبری فرمودند بزک کردن یعنی طوری وانمود کنند که آمریکایی ها اگر روزی دشمنی کردند امروز دیگر قصد این کار را ندارند.

حاجتی ادامه داد: هدف این است که دشمن برای ملت ایران پنهان بماند تا از دشمنی او غفلت شود، البته عده ای مغرضانه و عده ای دیگر هم از روی ساده لوحی این کار را انجام می دهند. برخی آدم ها خوب و دلسوز هستند ولی دشمن شناس نیستند.

وی بیان کرد: سوابق مهم نیست و فعل افراد مهم است. مقام معظم رهبری فرمودند برنامه دشمن این است که به دست کسانی انقلاب را به شکست بکشانند که آنها خود در پیروزی انقلاب نقش داشتند.

امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند در گذشته این دشمنی ها را از روی نادانی پنهان نمی کردند، مانند افسادات به نام اصلاحات و یا کودتای سبز فتنه ۸۸ که عکس امام را پاره کرده و در خیابان های تهران شعار مرگ بر ولی فقیه سر داده اند. مقام معظم رهبری فرموده اند اما امروز پخته تر شده و حرفی نمی زنند بلکه عمل می کنند.

حاجتی با بیان اینکه نباید کسی از ما برنجد، گفت: وقتی مقام معظم رهبری با صراحت اعلام می فرمایند که به جز در مورد مسئله انرژی هسته ای مذاکره ای با آمریکا نیست این یعنی خط قرمز و هر کسی از آن عبور کند، محبوب ملت ایران نیست و این یک واقعیت غیرقابل انکار است.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری دو روز گذشته در دیدار با مردم آذربایجان سخنرانی و فرمودند من از گفتن حقیقت خسته نخواهم شد. حدود ۱۴ بند است که توضیحات هر کدام اندک بیان می شود چون کاملا روشن است.

امام جمعه موقت اهواز اضافه کرد: مقام معظم رهبری فرمودند دشمن قصد دارد تا افکار عمومی را از اهداف پلید خود غافل نگه دارد، آنها می خواهند در انتخابات اعمال نفوذ کنند و مردم آگاه باشند که در نقطه مقابل خواست دشمن عمل کنند.

حاجتی هشدار داد: اخیرا سایت فارسی بی. بی. سی انگلیسی معلون اسامی را طی انتشار لیستی اعلام کرده و خواسته تا به آنها رأی ندهند. باید خطاب به آنها گفت که کارتان نباشد و مردم جواب شما را خواهند داد؛ خواهید دید که مردم در این انتخابات با رأی دادن به ولایتمداران با مشت محکم بر دهان شما خواهند کوبید.

وی با اشاره به اینکه حق تکبیر را با شعار دادن به وسیله انگشت های گره کرده و صدای ادا کنید از نمازگزاران درخواست داشت تا شعائر انقلاب را فراموش نکنند.

امام جمعه موقت اهواز تأکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند آمریکایی ها از اول انقلاب با چند نقطه اساسی از جمله شورای نگهبان مخالف بودند و البته نتوانستند بساط این شورا را جمع کنند، حالا می خواهند تصمیمات آنها را زیر سؤال ببرند که معنایش غیرقانونی بودن انتخابات، مجلس و قوانین این مجلس است.

حاجتی با اشاره به اینکه همه ما تابع شورای نگهبان هستیم و این دقیقا خط مقابل دشمن است، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که کشور را چهار سال با این سیاست در خلاء نگه دارند، اگر مجلس مورد علاقه غرب و آمریکا و همچنین دنبال حاکمیت اشرافیت باشد این ممکلت را بدبخت خواهند کرد.

حاجتی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که مجلس خبرگان بسیار مهم است، اگر خبرگان دلبسته به انقلاب، ملت، آگاه و پایدار باشند خیر و برکت نصیب ملت می شود، یکی از اهداف مذاکره کنندگان که واقعا زحمت کشیده و عرق ریختند این بود که با سرمایه گذاری خارجی گشایش اقتصادی ایجاد شود ولی دو روز قبل مسئول آمریکایی گفت کاری می کنیم که کسی جرئت نکند در ایران سرمایه گذاری کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند اینکه بنده ۱۰ بار گفتم نمی شود به آمریکا اعتماد کرد معنایش این است، سیاستمدار آمریکایی اعتراض می کند که چرا مردم مرگ بر آمریکا می گویند و اینطور عمل می کند و مقام معظم رهبری جواب می دهند به هر حال این گذشته و سابقه شماست، انتظار دارید مردم چه بگویند آنها مرگ بر آمریکا می گویند.

امام جمعه موقت اهواز گفت: انتخاباتی که در پیش رو داریم آزمایش برای ملتی است که داعیه دار پرچمداری زمینه سازی برای ظهور حجت حق امام زمان (عج) و این آرمان بزرگ است.

حاجتی بیان کرد: ملت در این انتخابات با عزم راسخ و هدایت های مقام معظم رهبری باید به کسانی رأی بدهند که داعیه دار ستیزه با آمریکا، مبارزه با استکبار، تبعیت از ولایت فقیه و دشمنی با آمریکای جنایتکار هستند و این انتخاب ملت ایران است.

وی تأکید کرد: اگر آمریکایی ها به این امید نشستند که یک جریان واداده، اشرافی گرا و اهل اشرافی گرایی رأی بدهد و خون شهدا به ویژه شهدای اخیر مدافع حرم از جمله شهید صالحی، حسینی کاهکش، زنگنه، عادلی، روحانی شهید خلیلی ها، کجباف ها و مهدی موسوی ها را خدایی نکرده پایمال کند، دشمن بداند که این صدای ملت بزرگ ایران مانند امام حسین (ع) هیهات من الذله را می گویند.