اردبیل – اجتماع عظیم تاسوعائیان اردبیل با حضور هزاران نفر از عاشقان سیدالشهدا(ع) و با عرض ارادت و سرسپردگی به علمدار کربلا با نوای «یاابوالفضل (ع)»در میدان تاریخی عالی قاپوی اردبیل برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ در این اجتماع کم نظیر که عصر سه شنبه خاتمه یافت علاوه بر حضور دهها هزار نفر از مردم حسینی اردبیل، هیئت ها و دسته های عزاداری محلات ششگانه مرکز استان حضور داشته و به عزاداری پرداختند.

اجتماع بزرگ تاسوعائیان اردبیل در روز منتسب به علمدار کربلا حضرت ابوالفضل (ع) در کنار بقعه شیخ صفی برگزار شد و عاشقان سیدالشهدا (ع) با تجمع پرشکوه در سوگ سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش به عزاداری پرداختند.

برای این مراسم علاوه بر عزاداران اردبیل میهمانانی از استان های کشور و کشورهای خارجی حضور داشتند.

در اجتماع عظیم تاسوعائیان اردبیل که با سخنرانی، نوحه سرایی و قرائت اشعار از سوی شاعران حسینی همراه بود، عزاداران با صدای طنین انداز «یا ابوالفضل(ع)» و «لبیک یا حسین(ع)» در غم شهادت امام حسین (ع) و یارانش و نیز حضرت عباس (ع) سقای کربلا بر سر و سینه زدند.

اجتماع عظیم تاسوعایی و حسینیان در پایتخت عزاداری کشور همزمان با روز تاسوعا و با حضور هیئات مذهبی و دسته های عزاداری به عنوان عزاداری اصیل جایگاه رفیع و پرشکوهی در کشور کسب کرده است.

این مراسم که از سوی شبکه های سراسری و برون مرزی به صورت مستقیم به نمایش درآمد، در دستیابی به هویت اصیل و غنی عزاداری در اردبیل تاثیرگذار بوده است.

گفتنی است همزمان با اردبیل در مراکز تمام شهرستان های استان نیز اجتماع عظیم تاسوعائیان با حضور پرشور هیئت های و دسته جات حسینی برگزار شد.

اجتماع بزرگ حسینیان اردبیل در روز عاشورا نیز همزمان با روز عاشورا فردا چهارشنبه در میدان عالی قاپو و با برنامه های مختلف عزاداری اجرا خواهد شد.