بوشهر – تشریح ویژگی‌های نماینده اصلح برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از مهمترین موضوعات امروز خطبه‌های نماز جمعه در شهرستان‌های استان بوشهر بود.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با اشاره به قرار گرفتن در هفته تبلیغاتی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: دشمن تمام توان خود را برای کمرنگ‌کردن حضور مردم در انتخابات به کار گرفته است.

امام جمعه برازجان بر حضور حدکثری مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح تاکید کرد و ادامه داد: نفوذ به عنوان مهم‌ترین هدف در دستور کار دشمن است و می‌خواهد با اصل نظام مقابله کنند.

وی با تاکید بر اینکه کاندیداها نباید یکدیگر را تخریب کنند و هر کس به معرفی خود بپردازد، اضافه کرد: نامزدهای مجلس نباید با وعده بیهوده و غیرممکن، سطح توقعات مردم را بالا ببرند و همه باید قوانین و مقررات انتخابات را رعایت کنند.

حجت‌الاسلام مصلح خواستار ارائه آمار و اطلاعات صحیح از سوی کاندیداها به مردم شد و بیان کرد: از جمله شاخص‌های کاندیدای اصلح خدامحوری و دین‌محوری و ولایت‌مداری در حرف و عمل است.

وی با تاکید بر اینکه داشتن انقلابی و جهادی و بصیرت و استکبارستیزی باید در یک نماینده مجلس وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: نماینده مجلس نباید وابستگی به نهادهای قدرت و ثروت داشته باشد و باید از جنس مردم باشد و پاکدست و دارای روحیه خدمت‌گزاری باشد.

امام جمعه برازجان همچنین با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ایام فاطمیه اول افزود: باید نسبت به سیاه‌پوشی معابر و اجتناب از شادی اقدام کنیم و کاندیدهای انتخابات نیز باید این موارد را در ایام تبلیغات مراعات کنند.

لزوم ساماندهی متکدیان در عسلویه

حجت‌الاسلام مصطفی بدری نیز در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: از ملت مسلمان ایران به ویژه مردم ولایت‌مدارشهرستان عسلویه به خاطر حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر می‌کنم؛ شما پای‌بندی خود به انقلاب را به جهانیان نشان دادید و با میراث دار انقلاب بیعت مجدد کردید.

امام جمعه موقت عسلویه با بیان اینکه مردم ما بصیر، هوشیار و بیدار هستند اضافه کرد: مردم ما در هفتم اسفند هم به دشمنان نشان خواهند داد که دنباله‌رو امام و رهبری هستند، پایبند خون شهدا هستند، دشمن را مایوس می کنند و همین مردم حماسه دیگری خلق خواهند کرد.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم آذربایجان، بیان کرد: باید سخنان رهبری آویزه گوش ما باشد و مسئولان باید به فرمایشات آقا توجه کنند؛ اگر توجه کنند خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

بدری با اشاره به اینکه رهبری فرمودند که «من از گفتن حقیقت خسته نمی شوم» تصریح کرد: مقام معظم رهبری حرف‌هایش را راحت با مردم می زند. ما دنباله‌رو رهنمودهای رهبری هستیم؛ آمریکا سیلی خورده می‌خواهد جبران کند و ما باید هوشیار باشیم و در ۷ اسفند حماسه‌ای خلق کنیم و سیلی محکم‌تری به آمریکا بزنیم.

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت متکدیان در عسلویه، گفت: حضور متکدیان در نقاط مختلف شهرستان جلوه زشتی دارد و زیبنده عسلویه نیست؛ خیلی از اینها امراض و آلودگی‌هایی دارند که باید رسیدگی شود و نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی آنان اقدام شود.