زنجان-نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی از دادن شعار و تخریب عملکرد مسوولان نظام خودداری کنند، افزود: نامزدها از ارائه آمارهای غلط جلوگیری کنند.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام علی خاتمی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان بابیان اینکه انتخابات هفتم اسفندماه دارای اهمیت ویژه‌ای است و حضور حداکثری در این انتخابات دارای پیام‌های مهمی به جهانیان است، افزود: ملت بزرگ ایران همواره تحت هر شرایطی درصحنه حاضر بودند و صحنه‌هایی از حماسه حضور را خلق کرده اند.

وی با اشاره تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات ادامه داد: مقام معظم رهبری بر پنج محور تأکید کردند که اول باید انتخابات در روز معین برگزار شود که طی ۳۷ سال گذشته باوجود همه مسائل برگزارشده است

وی افزود: حضور پرشور و گسترده از دیگر توقعات رهبری است.

حجت‌الاسلام خاتمی بابیان اینکه برگزاری انتخابات سالم و باشکوه به‌عنوان یک اصل مهم و جدانشدنی در انتخابات ایران نمود عینی داشته و انتخابات ایران را با انتخابات در سایر کشورها متمایز کرده است، افزود: برگزاری با آرامش کامل و صیانت آرای مردم به‌عنوان حق‌الناس و برگزاری انتخابات در همه عرصه‌ها در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی از دیگر تأکیدات مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه هر انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی دارای حساسیت‌های ویژه است، افزود: مقام معظم رهبری در هر فرصتی شاخصه‌های انتخاب شوندگان، حضور حداکثری و آگاهانه را بیان کرده‌اند.

حجت‌الاسلام خاتمی بر ضرورت رعایت اخلاق انتخاباتی توسط کاندیداها و طرفداران آنها تاکید کرد و گفت: بدون تشنج و تخریب معیار حضور درصحنه تکلیف برای کسب رضای الهی است، اخلاق اسلامی رعایت شود.

وی ادامه داد: ملت بزرگ ایران هفته گذشته عید بزرگ ۲۲ بهمن را باشکوه تمام برگزار کردند و عید دوم را هفته آینده با همان شکوه برگزار کنند که رهبری از عمق دل از حضور مردم تشکر کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: باید کاندیداها در تبلیغات خود نیز دقت کنند که حق دیگر کاندیداها را رعایت کرده و فضا را برای تبلیغات همه فراهم کنند.

حجت‌الاسلام خاتمی تأکید کرد: کاندیداها متین، عاقلانه و در چارچوب قوانین انتخابات تلاش کنند و بر پای ارزش‌های اسلامی مانده و رقبا را تخریب نکنند.

وی بابیان اینکه کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی از دادن شعار و تخریب عملکرد مسوولان نظام خودداری کنند افزود: کاندیداها از ارائه آمارهای غلط جلوگیری کرده و خدمات ۳۷ ساله نظام اسلامی تضعیف نشود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه باید از تنش و ایجاد چالش در جامعه پرهیز شود و جامعه در فضای اتحاد و وحدت فعالیت کند افزود: مردم استان زنجان همواره اتحاد و همدلی را حفظ کرده و در انتخابات نیز پرشور شرکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام خاتمی افزود: یک نماینده نباید وامدار قدرتمندان و ثروتمندان بوده و ترس و طمع زندگی و مسائل دنیوی را داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان در ادامه با اشاره به حمایت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین گفت: چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در ۳۰ بهمن سال ۵۷بر اساس دکترین امام خمینی (ره) به دلیل حمایت از مظلوم و مقابله با ظالم، سفارت رژیم جعلی اسرائیل تعطیل شد و امروز هم در اختیار فلسطین است که این موضوع اولین جرقه بین‌المللی ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی نظام اسلامی بود.

حجت‌الاسلام خاتمی در ادامه بابیان اینکه تاریخ روحانیت شیعه بر پایه شهادت شکل‌گرفته است گفت: آمار ۳ هزار و ۴۱۷ نفری شهدای روحانیت نشان‌دهنده دفاع جانانه این قشر از انقلاب اسلامی است و امروز هم آثار و برکات این پایه‌گذاری در جامعه دیده می‌شود.

وی ادامه داد: رژیم صدام هواپیمای مسافربری ایران را در اول اسفند ۱۳۶۴ سرنگون کرده و ۴۰ نفر از مسئولان کشوری ازجمله آیت الله محلاتی به شهادت رسیدند که به‌عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نام‌گذاری شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان با اشاره به سالروز شهادت حضرت زهرا (س) گفت: در گوشه و کنار شهر زنجان در فاطمیه اول و دوم مردم پایتخت شور و شعور حسینی همواره سنگ تمام می‌گذارند.