دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق، با رد ادعاهای رجب طیب اردوغان دربارۀ پایگاه نظامی بعشیقه، اعلام کرد که اسناد این ماجرا را منتشر خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ دفتر اطلاع رسانی “حیدر العبادی” روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ادعا کرد که العبادی، در سفرش به آنکارا، راه اندازی پایگاه نظامی بعیشقۀ عراق را از ترکیه درخواست کرده است و نیروهای ترکیه، بر این اساس وارد عراق شدند، این اظهارات، صحت ندارد و با اظهاراتی که سابقاً مطرح شد، مغایر است.

در ادامه این بیانیه آمده است: آن ها پیش از این تصریح کردند که نیروهای ترکیه، به خواستۀ استاندار سابق نینوا در عراق حضور دارند و در آخرین اظهارنظر در این خصوص، تاکید کردند که با موافقت دولتِ منطقه کردستانِ عراق در خاک ما هستند در سومین اظهارنظر هم ادعا کردند که با موافقت ائتلاف بین المللی در عراق هستند که ائتلاف بین المللی آشکارا ادعاهای آن ها را تکذیب کرد.

دفتر اطلاع رسانی العبادی همچنین تاکید کرد: پریشان گویی مقامات ترکیه، ویژگی ورطه ای را که در آن گرفتار شده اند نشان می دهد. آن ها با این کارشان، ارتش ترکیه را گرفتار ماجراجویی و تجاوز به کشوری همسایه کردند، بی آن که پیامدهای چنین کاری را بسنجند. ما اسنادی را منتشر خواهیم کرد که بطلانِ دروغ رهبر ترکیه را ثابت می کند.

در این بیانیه خاطر نشان شده است که “عراقی ها، به آزادسازی وجب به وجبِ سرزمینشان از تروریسم داعشی ادامه خواهند داد و در برابر اشغال خاک کشورشان ایستادگی خواهند کرد. روز پیروزی نزدیک است و طرف هایی که می خواهند ما را از هدف اصلی منحرف کرده و به جنگ زرگری و اظهارات منفعلانه مشغول کنند، به خواستۀ خود نخواهند رسید.