محلات- امام جمعه محلات گفت: مردم برای انتخاب افراد شایسته باید به معیارهایی که توسط امام و رهبری در مورد یک کاندیدای اصلح بیان شده توجه کنند و آرای دقیق و هوشمندانه ای به صندوق ها بیندازند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه محلات اظهار کرد: انتخابات، مساله بسیار مهمی است و دشمنان نظام اسلامی تلاش دارند به دو شکل تحریم و اثرگذاری در انتخابات، از حضور باشکوه مردم بکاهند تا بهانه ای برای فشار به کشور پیدا کنند.

وی افزود: در دوره های گذشته دشمنان، انتخابات را تحریم می کردند و اخیرا نیز گروه تکفیری و تروریستی داعش به جرگه تحریم کنندگان انتخابات پیوسته و حضور مردم در انتخابات را شرک و کفر دانسته است.

ربانی تصریح کرد: مردم آگاه و بصیر ما همانطور که در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند، با حضور آگاهانه خود پای صندوق های رای و انتخاب هوشمندانه نامزدهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، توطئه چینی دشمنان را برای همیشه خنثی خواهند کرد.

خطیب جمعه محلات با اشاره به معیارهای یک نماینده شایسته خاطرنشان کرد: یک نماینده باید در برابر انحرافات و تهدیدات دشمنان شجاعت و قدرت ایستادگی داشته باشد و به مراکز قدرت و ثروت وامدار و وابسته نباشد.

وی افزود: یک نماینده باید دارای تخصص و دانش کافی باشد و در طرح ها و لوایح مختلف، بتواند با تشخیص درست، جوانب مختلف طرح و لایحه را بررسی کند چون اگر نماینده ای از دانش و تخصص کافی برخوردار نباشد پیرو دیگران خواهد بود و در بازی های سیاسی فرو خواهد رفت.

ربانی ادامه داد: نماینده مجلس باید روی طرح ها و لوایح وقت بگذارد و با مشورت، دلسوزی و بررسی همه جانبه بتواند به آن رای صحیحی بدهد و تحت تاثیر رای دیگران قرار نگیرد.

وی یکی دیگر از ویژگی های یک نماینده مجلس را مردمی بودن و دلسوزی برای محرومین جامعه عنوان کرد و افزود: اگر نماینده مواضع خطی و جناحی را پیگیری کند، در مصوبات و تصمیم گیری ها به دنبال منافع خود و جناح خود خواهد بود و در نتیجه اقشار ضعیف و محروم جامعه، محروم تر از قبل خواهند شد.

امام جمعه محلات با اشاره به ایام فاطمیه از مردم خواست حرمت این ایام را حفظ کنند و در برگزاری مراسم مختلف، دقت کنند و افزود: پیامبر اسلام(ص) در مورد حضرت فاطمه(س) فرمود؛ فاطمه پاره تن من است، هرکس او را بیازارد، من را آزرده و هرکس پیامبر خدا را بیازارد، خداوند را آزرده است، بنابراین حرمت این ایام باید بیش از پیش حفظ شود.

ربانی با اشاره به ایام پذیرش حوزه های علمیه گفت: حوزه های علمیه مراکز مهمی برای نشر معارف اسلامی است و به جرات می توان گفت هرکسی شایستگی ورود به این رسالت بزرگ را پیدا نمی کند و خانواده ها و مربیان باید جوانان مستعد را برای فراگیری علوم دینی و فهم عمیق معارف اسلام تشویق و ترغیب کنند.