زاهدان-امام جمعه موقت زاهدان گفت: نامزدهای انتخابات بدانند مردم از شعور سیاسی بالایی برخوردارند و مواظب باشند چه وعده هایی می دهند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: رفتارها باید به گونه ای باشد تا همواره شاهد رعایت اخلاق انتخاباتی باشیم.

وی افزود: نامزدها با وعده های غیرواقع و بی اساس امیدواری کاذب در جامعه ایجاد نکنند و بدانند ملت در کنار کسانی خواهند بود که صداقت دارند چرا که آنان در راستای تقویت نظام اسلامی قدم بر خواهند داشت.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید به گونه ای رفتار کنند که امکان نفوذ دشمن در این مجلس وجود نداشته باشد.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید از طریق مجلس شورای اسلامی در مسائل بین المللی کاملا محافظت شود و این را مردم باید با انتخاب اصلح به بهترین شکل نشان دهند.

وی اضافه کرد: نامزدهای انتخابات بدانند مردم از شعور سیاسی بالایی برخوردارند و مواظب باشند چه وعده هایی می دهند.

تخلف انتخاباتی در سیستان و بلوچستان رخ نداده است

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به تخلفات انتخاباتی در استان اظهار داشت: تا کنون شاهد هیچ گونه تخلف انتخاباتی در سطح استان نبوده ایم و امید است که همچنان اخلاق به بهترین شکل رعایت شود.

وی از نمونه های تخلفات انتخاباتی که جرم محسوب می شود و جزای زندان و جریمه نقدی دارد را خرید و فروش آرا، رای دادن با شناسنامه فرد غیر حاضر، رای دادن با شناسنامه جعلی، بیش از یکبار رای دادن، توصیه به نوشتن نام یکی از نامزدها در برگه رای گیری، اخلال در انتخابات، تقلب در شمارش آرا و شکستن پلمپ صندوق ها عنوان کرد.

زمینه مشارکت پر شور مردم فراهم شود

امام جمعه موقت زاهدان در بخش دیگری از خطبه ها به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: حضور حداکثری مردم در این دو انتخابات می تواند بر قدرت کشور در عرصه بین المللی نیز تاثیر بسزایی داشته باشد و به همین سبب میزان مشارکت حداکثری مردم در این رویداد مهم سیاسی بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: هم اینک چشم جهانیان به انتخابات پیش رو در ایران اسلامی دوخته شده است و باید با مشارکت پر شور تقویت نظام اسلامی را بار دیگر در سایه همدلی و همراهی رقم بزنیم.