قم – امام جمعه قم گفت: مردم هر گلایه‌ای هم که داشته باشند اما در روز انتخابات حضور پرشوری خواهند داشت؛ تعداد آرای شما مردم پاسخ محمکی به دشمنان انقلاب و اسلام است.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، ضمن دعوت مردم به تقوای الهی، اظهار داشت: حضرت علی(ع) می‌فرماید دلی که از تقوا خالی باشد زمینه‌ساز گرفتگی‌های دنیا را فراهم می‌آورد.

وی در ادامه به بیان تعریف امنیت فردی و اجتماعی پرداخت و گفت: امنیت از موضوعاتی است که می‌تواند در حسن روابط اجتماعی نقش اساسی ایفا کند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، یگانگی و یکدلی، عدالت اجتماعی و جلب مشارکت مردم را از عوامل تأثیرگذار در ایجاد امنیت اجتماعی بر شمرد و افزود: عدالت به عنوان زیربنای امنیت اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه هرچه مردم بیشتر در صحنه حضور داشته و مسئولیت پذیر‌تر باشند به‌‌ همان نسبت امنیت اجتماعی ایجاد می‌شود، ادامه داد: آگاهی بخشی به مردم، آگاهی از خطر‌ها و تهدید‌ها، آگاهی از ثمرات امنیت و بیان مسئولیت‌های مردم در قبال جامعه می‌تواند در افزایش مسئولیت پذیری نقش داشته باشد.

پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه سخنان خود به راهپیمایی بهمن اشاره کرد و افزود: این بار هم مردم همانند سال‌های دیگر حماسه آفریدند و همه با هم و از همه نسل‌های انقلاب در راهپیمایی شرکت کرده بودند.

وی تصریح کرد: همه در راهپیمایی از هر سلیقه‌ای با شعار پایبندی به آرمان‌های انقلاب نیز شعارهای مبارزه با استکبار، حمایت از مظلومان و لزوم تبعیت از رهبر انقلاب اسلامی شرکت کردند چرا که وقتی پای منافع ملی در میان است منافع شخصی کنار می‌رود و صحبت از هویت ملی به میان می‌آید که بهمن هویت ملی و اسلامی ما است.

امام جمعه قم ادامه داد: این راهپیمایی به دشمنان اسلام نشان داد با وجود همه تبلیغات شبانه روزی اما مردم ایران همچنان هستند و عکس خواسته‌های شما عمل می‌کنند همچنین این راهپیمایی به دوستان انقلاب این پیام را داد که ملت حامی شما است و برای مسئولان حاوی این پیام بود که نیابد مردم را در چالش‌ها فراموش کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما برای سرد کردن ملت نسبت به حضور در انتخابات تبلیغات سنگینی را راه اندازی کرده است، گفت: دشمن گاهی اصل انتخابات و گاهی نیز شورای نگهبان را زیر سئوال می‌برد و برای شخصیت‌هایی خط و نشان می‌کشد.

آیت الله حسینی بوشهری عنوان کرد: ملت ما باید توجه داشته باشد هر گلایه‌ای هم که داشته باشند اما در روز انتخابات حضور پرشوری باید داشته باشد، چرا که تعداد آرای شما مردم پاسخ محمکی به دشمنان انقلاب و اسلام است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی جایگاه مهم قانونگذاری است، افزود: در انتخابات به نمایندگانی باید رأی دهید که پایبند به آرمان‌های انقلاب و اسلام‌ هستند، دلسوز مردم باشند و منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح می‌دهند.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انتخاب مقام معظم رهبری و برکاتی که ایشان برای نظام داشته‌اند برگ زرینی از وظیفه مجلس خبرگان بوده که انجام داده است و لذا این مجلس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نامزد‌های انتخابات یکدیگر را تخریب نکنند

وی شرکت در انتخابات را عزت ملی، مظهر مردم سالاری دینی و شکوه ملی دانست و افزود: نامزد‌ها و طرفدارانشان در ایام انتخابات مرز‌های قانونی را رعایت کنند و یکدیگر را نباید تخریب کنند و جامعه در فضایی آرام بصیرت و رشد خود را نشان دهد.

آیت الله حسینی بوشهر همچنین تصریح کرد: نامزد‌ها از شیوه‌های غربی برای تبلیغات خود استفاده نکنند که نتیجه عکس خواهد داشت.

وی در بخش دیگری ار سخنان خود به ۲۹ بهمن قیام مردم تبریز و آذربایجان اشاره کرد و گفت ۲۹ بهمن امتداد ۱۹ دی مردم قم بوده و زمان‌شناسی و درک موقعیت کنونی مردم آذربایجان نیز قابل تقدیر است زیرا این افراد به خوبی در صحنه درخشیده‌اند.

امام جمعه قم با اشاره به اول اسفند روز «روحانیت و دفاع مقدس»، عنوان کرد: روحانیون میدان‌دار عرصه‌های سخت بودند و شهدای روحانیت دلیل این امر است که روحانیت اهل حرف نیست.

وی گفت: پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه و آزادی برخی از شهر‌ها کمر تکفیری‌ها را شکسته به همین علت آمریکا، آل سعود و برخی از همسایگان سراسیمه شده و از حمله نظامی سخن به میان می‌آورند در حالی که پیروزی با مردمانی است که در مسیر خدا، دین و معنویت قدم بر می‌دارند.