کتاب « رونق تولید از منظر قرآن و روایات اهل بیت (ع)» با تألیف امیر ارزانی و جستاری در موضوع «اسلام و اقتصاد» پاییز ۹۸ به چاپ رسید.

به گزارش شیعه پرس؛ کتاب «رونق تولید از منظر قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام» نوشته امیر ارزانی در هفت فصل به موضوعاتی همچون رونق تولید در آیینه آیات وحیانی قرآن کریم، جایگاه کار و تولید در کلام بزرگان دین و علما، اهمیت و ارزش کار و کوشش در روایات دین مبین اسلام، ضرورت برنامه ریزی اقتصادی، آثار کار و تولید، نحوه کار و تولید می پردازد.

نویسنده در مقدمه این کتاب آورده است: حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در روز اول فروردین سال ۱۳۹۸ در اجتماع پرشور مردم در حرم مطهر رضوی طی سخنان مهمی به تحلیل اوضاع اقتصادی کشور پرداخته و با توجه به شرایط موجود، سال ۹۸ را سال رونق تولید نامیدند.

به دلیل اهمیت این سخنان و نقشی که موضوع رونق تولید در حل مشکلات کشور و نیز شکوفایی اقتصاد جامعه دارد بر آن شدیم تا با جستجو در قرآن کریم و روایات پیامبر گرامی صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت علیهم السلام و نیز بررسی اجمالی سیره آن بزرگواران برخی از مبانی سخنان مقام معظم رهبری را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

بدیهی است که فهم هر یک از آیات و روایات یق عمیق و دقیق می‌طلبد، لذا برای توضیح آیات قرآن از تفاسیر نور و راهنما بهره برده‌ایم و در بین کتب روایی بیشتر از کتاب شریفه کافی استفاده شده همچنین در بخش های مختلف این کتاب به تناسب و برای توضیح بیشتر سخنانی از مقام معظم رهبری مدظله العالی و استاد شهید مطهری ذکر شده است.