بوشهر – امام جمعه موقت بوشهر گفت: حضور حداکثری در انتخابات ناشی از آگاهی و بصیرت است و زمینه اقتدار بیشتر نظام را فراهم خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: در آستانه برگزاری دو انتخابات بسیار مهم در کشور قرار داریم و همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز تاکید کرده‌اند، حضور حداکثری مردم در انتخابات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه حضور در انتخابات وظیفه شرعی و یک اصل مهم در جامعه است، گفت: حضور حداکثری در انتخابات ناشی از آگاهی و بصیرت است و زمینه اقتدار بیشتر نظام را فراهم خواهد کرد.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه مردم پای این نظام و انقلاب ایستاده‌اند، بیان کرد: مردم در هر صحنه‌ای که نیاز باشد حضور خواهند داشت و اتحاد و پایبندی خود به نظام را نشان خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات‌ گذشته باعث افزایش مقبولیت و اقتدار نظام بوده است، تصریح کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات باعث می‌شود تا امنیت، رشد اقتصادی و اقتدار کشور افزایش یابد.

حجت‌الاسلام دشتی با اشاره به مراحل مختلف انتخابات از تشکیل ستاد انتخابات و ثبت نام افراد تا رای گیری و شمارش آرا، اضافه کرد: مجریان و دست‌اندرکاران انتخابات بر اساس قانون عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه متهم‌کردن فعالیت‌های دستگاه‌های قانونی در عرصه انتخابات کاری غلط است، ادامه داد: احراز صلاحیت کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی بر عهده شورای نگهبان است و این شورا هیچ خصومت و دشمنی با کسی ندارد.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه ملاک عمل شورای نگهبان معیارهای اخلاقی، مالی و ولایت‌مداری است، افزود: کاندیداهایی که صلاحیت آنان محرز نشده دارای مشکلاتی همچون تخلفات مالی، اخلاقی و عدم اعتقاد به ولایت فقیه هستند.

حجت‌الاسلام دشتی در ادامه تاکید کرد: کاندیداهایی که تخلفاتی در حوزه‌های گوناگون دارند و معیارهای مورد نظر را ندارند، بدون شک رد صلاحیت می‌شوند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد انتخابات، گفت: به فرموده رهبری حضور در انتخابات یک وظیفه شرعی است و حضور در انتخابات ریشه فقهی و دینی دارد.