سفر مشاور امنیت ملی امارات به سلطان نشین عمان توجه تحلیلگران و ناظران امور را به ویژه با توجه به تحولات منطقه به خود مشغول کرده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از ارم نیوز، شیخ طحنون بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات روز دوشنبه به طور سرزده به سلطان نشین عمان رفت و با سلطان بن محمد النعمانی وزیر دفتر سلطان عمان دیدار کرد.

ارم نیوز گزارش داد: رسانه های اماراتی و عمانی روایت را به روابط میان دو کشور پروتکل های میان دو کشور مربوط دانستند اما سفر این مسئول امنیتی بارز در این شرایط همزمان با بحث حل بحران یمن و رایزنی متوالی درباره ایران است.

این رسانه نوشت: این سفر چند روز پس از سفر خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان به مسقط رخ می دهد و جالب این است که مسئولان اماراتی و سعودی با سلطان بن محمد النعمانی وزیر دفتر سلطان عمان دیدار کردند. تحلیلگران این دو سفر را به رایزنی های احتمالی مربوط به بحران یمن ربط می دهند به ویژه که سفیر سعودی در یمن هم، خالد بن سلمان را در سفر به مسقط همراهی کرد.

ارم نیوز گزارش داد: این در حالی است که یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان روز دوشنبه اعلام کرد که گفتگو میان عربستان و حوثی ها در حال پیشرفت است و طرفین بر دست یابی به امنیت و ثبات در یمن تمایل دارند.