تولیت مدرسه علمیه مشکات با بیان اینکه بسیج عصای موسی ولی است، گفت: طلاب و دانشجویان بسیجی پیام های اصیل انقلاب را فریاد بزنند.

به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام غلامرضا قاسمیان تولیت مدرسه علمیه مشکات، امروز در نخستین همایش «بسیج دانشجو و طلبه» که در همین حوزه علمیه برگزار شد، گفت: خداوند ابرهای باران‌زا را به هم نزدیک می کند و ائتلافی تشکیل می دهد تا با متراکم شدن ابرها قطرات باران به سوی انسان ها نازل شود.

وی با بیان اینکه بسیج عصای موسی ولی است، ادامه داد: با تشکیل بسیج، مردم گرد یکدیگر جمع شدند و در ۸ سال جنگ تحمیلی به دفاع از کشور پرداختند بنابراین بسیج با محوریت مردم تشکیل شده است.

حجت الاسلام قاسمیان با بیان اینکه فعالیت های اجتماعی اقتضائات و مطالبات خاص خود را دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، ابراز کرد: فعالیت های اجتماعی زمانی نتیجه بخش و مثبت خواهد بود که در کنار مردم و با مردم انجام شود.

تولیت مدرسه علمیه مشکات با اشاره به اینکه فعالیت های اجتماعی باید به دور از شتابزدگی انجام شود، اظهار داشت: سالیان طولانی باید کارهای اجتماعی کرد و با غصه مردم غصه خورد تا اعتماد ایجاد شود.

وی افزود: اقتضاء فعالیت های بسیجی و جهادی آن است که در عرصه های سیاسی صرفا پیام های اصیل انقلاب را بر سر دست بگیریم و به مباحث سیاسی دیگر ورود نکنیم. طلاب و دانشجویان بسیجی پیام های اصیل انقلاب را فریاد بزنند و برسر دست بگیرند.

حجت الاسلام قاسمیان با تاکید بر اینکه هسته های مقاومت را باید با صبر و شکیبایی تشکیل داد، خاطرنشان کرد: بسیج یک اقدام مردمی و از آن مردم است و از آن ساختارها نیست. اگر بسیج به ارزش و جایگاه خودش کاملا آگاه باشد به عصای موسی ولی تبدیل می شود.