زنجان-امام جمعه قیدار گفت: باید همه حرکات و رفتارهای انتخاباتی بر محور اصول پذیرفته شده اسلامی و مطابق با ارزش های اخلاقی در دین باشد.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام سید علی طالبی در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار افزود: عدم رعایت موزاین شرعی در تبلیغات انتخاباتی، قطعا موجب ضایع کردن حق الناس و نارضایتی خداوند متعال است.

وی ادامه داد: کاندیداها و طرفدارانشان باید بدانند رفتارهایشان زیر نظر تک تک مردم قرار دارد و مردم به کسانی که قانون را زیر پا می گذارند مسائل شرع و حقوق مردم را مراعات نمی کنند، دیگران تخریب می کنند و پایبند به خطوط قرمز نظام نیستند قطعا رای نخواهند داد.

حجت الاسلام طالبی گفت: کسی که با پول و فریب و تزویر و نفاق رای جمع کند به درد نظام مجلس انقلابی نمی خورد.

وی بابیان اینکه شبکه های معاند و مخالف جمهوری اسلامی ایران یک زمانی مردم را به تحریم انتخابات دعوت می کردند و مردم را از شرکت در انتخابات منع می کردند، افزود: در حال حاضر ما شاهد تغییر تاکتیک و راهبرد آنها هستیم چون با همه تلاشهای خود نتوانستند مردم را از رفتن به پای صندوق ها دلسرد کنند بنابراین سخن آنها به ترغیب مردم به افرادی خاص تغییر جهت داده و می خواهند مردم را به کسانی ترغیب کنند که غربگرا هستند.

امام جمعه قیدار گفت: در حال حاضر بیش از هفتاد شبکه فارسی زبان خارجی پیوسته در حال تشویق مردم به رای دادن به حامیان غرب هستند کسانی که از آمریکا به عنوان دشمن یاد نمی کنند و مرعوب آمریکا هستند.

حجت الاسلام طالبی افزود: انتخابات میدان بزرگ مسابقه است اما مسابقه به شکل اسلامی نه به شکل غربی که در آن هدف وسیله را توجیه می کند و از هر راهی برای رسیدن به هدف حتی راه های غیر اخلاقی و غیر انسانی استفاده می شود.