زنجان- امام‌جمعه ابهر گفت: دشمن می‌خواهد به دل جامعه و به‌ویژه به مسئولان نفوذ کند و جامعه را به‌طرف استحاله فرهنگی بکشاند.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه ابهر به سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) بر اساس روایات اشاره کرد و افزود: جایگاه و مقامات دختر مکرم پیامبر اعظم، حضرت فاطمه (س) نزد پروردگار از نزول آیه تطهیر آیه مباهله، آیه مودت و سوره کوثر به‌دست می‌آید.

حجت‌الاسلام رحیمی به انتخابات هفتم اسفندماه ۹۴ اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری عنوان کرده‌اند دشمن در انتخابات به دنبال سه راهبرد کلیدی و اساسی است.

امام‌جمعه ابهر گفت: دشمن می‌خواهد به دل جامعه و به‌ویژه به دل مسئولان نفوذ کند و جامعه را به‌طرف استحاله فرهنگی بکشاند.

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی بابیان اینکه دشمن برای تحت تأثیر قرار دادن انتخابات در ایران راهبردهای مختلفی را در پیش‌گرفته است، افزود: اولین راهبرد دشمن برای اصل انتخابات این است که می‌خواهد انتخابات را تعطیل یا مخدوش کند و شبهاتی در آزاد بودن انتخابات و انکار وجود مردم‌سالاری ایجاد کند.

وی ادامه داد: چون در این قضیه بارها و بارها شکست‌خورده به سراغ راهبرد دوم می‌رود و آن برنامه‌ریزی دشمن علیه حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات است. و صد البته از این گزینه نیز به‌شدت نامید است.

حجت‌الاسلام رحیمی افزود: دشمن می‌خواهد طوری تلقین کند که بهبود فضای اجتماعی و سیاسی و اقتصادی در ارتباط با آمریکا است و با این ترفند و فرهنگ جامعه را عوض کند و از طرف دیگر تلاش می‌کند. افراد صالح به مجلس راه پیدا نکنند.

امام‌جمعه ابهر گفت: ما در مجلس ششم و در سال ۱۳۸۸ دیدیم فتنه‌گرانی از خدا بی‌خبر، بر سر جامعه ما چه بلا و مصیبتی وارد کردند. به‌طوری که نتیجه بارز آن فتنه‌گری‌ها، امیدوار شدن دشمن تحریم‌های آن‌چنانی را بر کشور تحمیل کرد.

حجت‌الاسلام رحیمی افزود: در داخل کشور اختلافات جدی ایجاد کرده و به اقتصاد و امنیت کشور ضربات مهلک و جبران‌ناپذیری وارد کردند.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنند به افرادی رأی بدهند که معتقد و پیرو ارزش‌های اسلامی و عدالت محور و در اجرای قانون عدالت قاطع و مشتاق خدمت باشد و نه شیفته قدرت و به محرومان و درماندگان عنایت داشته و ساده‌زیست وامانت دار و صادق باشد.

امام‌جمعه ابهر گفت: در خبرگان نیز باید چشمان به علمای بزرگ که در قم متخصص این امر هستند باشد و انشا الله در این انتخابات نیز پیروزمندانه و ظفرمندانه از میدان خارج بشویم.