یزدـ ائمه جمعه سراسر استان یزد امروز در خطبه‌های نمازجمعه بیش از هر چیز، بر حضور پرشکوه و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای و انتخاب اصلح تاکید داشتند.

به گزارش پرس شیعه، امروز خطبه‌های نمازجمعه شهرستان‌های مختلف استان یزد به مبحث مهم انتخابات اختصاص یافت و خطبه‌های نمازجمعه به اهمیت و جایگاه انتخابات، حضور حداکثری مردم و انتخاب اصلح گذشت.

امام جمعه مهریز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با تاکید بر حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای، شرکت در انتخابات را بیعتی دوباره شهدا، امام راحل و آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: مردم با حضور خود در صحنه انتخابات، دسیسه های دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.

حجت الاسلام علی برهان با بیان اینکه ملت ایران باید بار دیگر بلوغ سیاسی خود را به نمایش بگذارند، تاکید کرد: هر چه حضور مردم در پای صندوق های رای گسترده تر باشد، اقتدار و عزت نظام اسلامی افزایش خواهد یافت.

تخریب شورای نگهبان همراهی با دشمن است

امام‌جمعه بخش بهمن ابرکوه نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه اظهار داشت: تخریب‌کنندگان داخلی شورای نگهبان با دشمن همراهی می‌کنند.

حجت‌الاسلام رضا علیزاده با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان در روز ۲۹ بهمن اظهار داشت: به لطف خدا، بیانات مقام معظم رهبری برای کشور راهگشا است همان‌گونه که فرمایشات حضرت امام راهگشا بوده و هست.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین بخش این بیانات، حمایت قاطع ایشان از جایگاه شورای نگهبان است و این شورا، رکن اصلی نظام است و یک کار مهم شورای نگهبان که به مذاق دشمنان نظام خوش نمی‌آید این است که اجازه نفوذ افراد غیرموجه و غیرانقلابی به بدنه نظام را نمی‌دهد.

تعبیر امام راحل از تضعیف کنندگان شورای نگهبان، مفسد فی الارض بود

علیزاده گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری از شورای نگهبان دفاع می‌کنند، امام راحل نیز همین مبنا را داشتند و از شورای نگهبان به‌عنوان یک‌ نهاد قانونی و اسلامی حمایت می‌کردند و حتی از آن، تعبیر به شورای مقدس نگهبان می‌کردند و می‌فرمودند هر کس آنها تضعیف یا تخریب کند، مفسد فی‌الارض است.

خطیب جمعه بخش بهمن ادامه داد: جای تعجب است که امروز عده‌ای هنوز مدعی همراهی با امام هستند ولی در برابر این سیره و منش قطعی امام می‌ایستند و با حمله به شورای نگهبان و زیر سئوال بردن آن، به دنبال تأمین منافع حزبی و گروهی خود هستند.

هدف دشمن از حمله به شورای نگهبان از بین بردن اسلامیت نظام است

علیزاده افزود: هدف دشمن از حمله به شورای نگهبان این است که اسلامیت نظام را از بین ببرد و از طرفی، چون شورای نگهبان و اصل ولایت‌فقیه و مجلس خبرگان، ضامن اسلامیت کشور هستند، بیشتر به آن‌ها حمله می‌کنند که اگر بتوانند آن را از بین ببرند و اگر نشد، تصمیمات آن را زیر سئوال قرار بدهند و متأسفانه عده‌ای هم در داخل با آن همراهی می‌کنند و این‌قدر که ممکن است کشور از داخل ضربه بخورد، از خارج نخواهد خورد.

علیزاده با بیان اینکه محور دیگر سخنان مقام معظم رهبری موضوع نفوذ دشمن است، اظهار داشت: ایشان در طول دو سال اخیر، بارها این مسئله را گوشزد کردند و بازهم بر خطر نفوذ تأکید کردند و فرمودند که مردم آگاه باشند و ضد خواست دشمن عمل کنند.

وی افزود: خواست دشمن، نفوذ در مجلس خبرگان و شورای اسلامی است و فهرستی که رادیو بی‌بی‌سی و رسانه‌های بیگانه از آنان حمایت می‌کنند، صلاحیت رفتن به خبرگان و مجلس شورای اسلامی را ندارد و اگر راست می‌گویند و ریگی به کفش آنها نیست باید محکم بایستند و از انگلیس اظهار برائت کنند.

دشمن به دنبال بهره‌برداری از رویدادهای کشور به نفع خود است

امام جمعه بهاباد نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه بر لزوم حضور حداکثری در پای صندوق های رای تاکید کرد و گفت: دشمن می‌خواهد از هر رویدادی در کشور به نفع خود بهره برداری کند.

حجت الاسلام سیف‌الله دهقانی بیان کرد: مردم باید با حضور گسترده و باشکوه خود در روز هفتم اسفند در پای صندوق های رای، اجازه دخالت، نفوذ و تصمیم گیری برای ملت ایران را به دشمن ندهند و به آنها ثابت کنند که ملت ایران همچنان علاقمند به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و آرمانهای امام راحل است.

وی تصریح کرد: حضور مردم در پای صندوق های رای، اقتدار نظام را بیش از پیش افزایش می دهد و سبب ریشه دوانیدن انقلاب در کشورهای اسلامی خواهد شد.