ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: باید هوشیارانه رفتار کرده و با انتخاب اصلح‌ترین افراد نسبت به انقلاب و اسلام، دشمنان را ناامید کنند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، از نامزدهای انتخابات که شانس رأی کمتری دارند خواست انصراف دهند و اظهارداشت: این اقدام موجب می‌شود تا افرادی که وارد مجلس می‌شوند با رأی بیشتری انتخاب شده و در مجلس با قدرت بیشتری به نقش آفرینی بپردازند.

وی با اشاره به شروع دوره تبلیغات کاندیدهای مجلس شورای اسلامی آنان را به رعایت اخلاق و اعتدال دعوت و عنوان کرد: بهترین راه تبلیغ برای هر فردی معرفی دستاوردها و اقدامات خویش است، اما باید نامزدها از ابتلا به کبر، غرور و منیت پرهیز کنند، چرا که منیت سبب گمراهی ابلیس شد.

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تخریب شورای نگهبان افزود: برخی افراد و گروه‌ها تلاش دارند شورای نگهبان را ناکارآمد نشان دهند این در حالی است که تخریب شورای نگهبان همگام و هماهنگ شدن خواسته یا ناخواسته با مخالفین نظام اسلامی است و چنین افرادی به انقلاب اسلامی آسیب می‌زنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: اگر فقهای شورای نگهبان به زیر سؤال بروند مجلس خبرگان رهبری مخدوش می‌شود و تلاش برای تخریب شورای نگهبان به معنی اجازه دادن برای نفوذ افراد غیرانقلابی به عرصه‌های مهم حکومتی است.

حجت الاسلام قریشی گفت: ما معتقد به عصمت خاندان نبوت و چهارده معصوم (ع) هستیم و به غیر از ایشان هر کسی در معرض خطا و اشتباه است، اما این دلیل بر تلاش برای تخریب شورای نگهبان نمی‌شود، چرا که فرد مؤمن، انقلابی و دلسوز که ممکن است در موردی تشخیص درست ندهد با فردی که با این انقلاب دشمنی دارد یکی نیست.

امام جمعه ارومیه تداوم شعار مرگ بر آمریکا را از موارد قابل توجه در بیانات اخیر مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: دولتی که آشکارا علیه دولت و ملت ما نظر داده و علیه این حکومت برنامه‌ریزی می‌کند شایسته است که همواره مورد دشمنی قرار گیرد و اعتماد کردن به آن خطا است.

قریشی به تلاش انگلیسی‌ها برای دخالت در امور داخلی به‌ویژه انتخابات هفت اسفند ۹۴ اشاره و اضافه کرد: پیش از انقلاب اسلامی غربی‌ها به‌ویژه انگلیس و آمریکا برای سران کشور تعیین تکلیف می‌کردند و ملت ما اجازه نداشتند که بدون اذن آنان حتی اقدام به تعمیر لاستیک هواپیما کنند.

وی افزود: امروز رادیو بی بی سی به ملت ما می‌گوید که به فلان افراد رأی دهید و به فلان رأی ندهید، این مداخله در امور داخلی نظام اسلامی است، لذا ملت باید هوشیارانه رفتار کرده و با انتخاب شایسته‌ترین و اصلح‌ترین افراد نسبت به انقلاب و اسلام دشمنان را بیشتر از ۲۲ بهمن امسال ناامید کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی اعلام کرد: در حکومت دینی مشروعیت ولی و رهبر از سوی دین اسلام مشخص می‌شود، اما استقبال مردم از رهبران دینی و ولی فقیه سبب مقبولیت وی شده و مقدمات تشکیل و حفظ حکومت اسلامی را فراهم می‌کند.

وی گفت: بدون حمایت و قبول مردم حتی پیامبران الهی (ع) و امامان معصوم (ع) قادر به تشکیل حکومت دینی نشدند و جامعه اسلامی زمانی شکل گرفت که مردم مدینه به ملاقات پیامبر خاتم (ص) آمده و با ایشان بیعت کردند، بنابراین اگر مردم مؤمن و انقلابی ایران علاقمند به حفظ نظام اسلامی هستند باید مطیع ولی فقیه بوده و برای حفظ این نظام در صحنه‌های حساس به ویژه انتخابات حاضر شوند.

حجت الاسلام قریشی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه به صفات یک خانواده اشاره کرد و گفت: یکی از بدترین صفاتی که ممکن است در یک خانواده مسلمان و مؤمن رخ دهد تحمیل خواست و نظر سرپرست خانواده بر اعضا آن و یا برعکس است، دین اسلام به ما اجازه نمی‌دهد در مواردی که دین آن را مباح شمرده و افراد را در انتخاب آزاد گذاشته است کسی نظرش را بر دیگری تحمیل کند.