سخنگوی سپاه گفت: دشمنان که از تهاجم نظامی کاملا نا امید شده اند در پی تغییر باور و اعتقادات مردم با جنگ روانی و رسانه ای و القای یاس و ناامیدی میان مردم هستند.

به گزارش شیعه پرس، سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در همایش «رسانه انقلابی» که صبح امروز دوشنبه در شهر اراک برگزار شد، گفت: تا پیش از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی دو گفتمان غالب شرق و غرب با دو جایگاه مسلط وجود داشت و بیشتر کشورهای دنیا تابع این دو گفتمان بودند اما امام  بزرگوار ما با ارائه الگو و تفکر انقلاب اسلامی گفتمان سومی برگرفته از مبانی اسلام و قرآن را به جامعه بشری ارائه کرد.

وی گفتمان انقلاب اسلامی را الهام بخش و مولد تفکر مقاومت توصیف و با تاکید بر اینکه دشمن نمی خواهد این گفتمان پا بگیرد، گفت: در طول این چهل سال هیچ کشوری به اندازه ایران در راس اخبار رسانه های جهان نبوده و این مهم نشان از اهمیت انقلاب و نظام اسلامی ما برای دشمنان دارد.

سردارشریف بیان کرد: تا پیش از انقلاب تمام امکانات ایران در دست آمریکائی ها بود و بیش از ۱۳۰ مستشار در اداره ایران و کسب منافع از منابع ملی و حقوق ملت ایران نقش موثر داشته اند.

وی کلید واژه رفتار مشترک آمریکائی قبل از انقلاب، طول انقلاب و هم اکنون را کسب منافع بویژه در حوزه نفت و انرژی دانست و افزود: آمریکائی ها در هیچ کجا منافع ملت ها را در نظر نگرفته اند و تنها به فکر خودشان بوده اند.

سخنگوی سپاه در ادامه با اشاره به افشای ماهیت پلید و رویکرد استکباری امریکا در قبال ملت ها و کشورها در دوران ریاست جمهوری جدید امریکا، اظهار کرد: روی کار آمدن ترامپ نعمت بزرگی برای ایران بود چراکه چهره و ماهیت پلید آمریکا را به جهانیان نشان داد، حتی  رییس جمهو امریکا  اعلام کرد که دنبال نفت منطقه هستند.

وی با تاکید بر اینکه کار رسانه ای  باید با شناخت مبانی همراه باشد، گفت: بدون شناخت مبانی نمی توان علیه توطئه های رسانه ای دشمن کار موثری انجام داد.

سردار شریف به ۳ راهبرد مهم رسانه ای دشمن علیه ملت ایران اشاره و تصریح کرد: راهبرد اول، به دلیل تفاوت نسلی ایجاد شده در کشور القای ناکارآمدی نظام دینی است؛ دومین راهبرد رسانه ای دشمن  بحرانی و لبه پرتگاه نشان دادن شرایط و اوضاع است و یاس و نا امیدی از آینده، سومین راهبرد رسانه ای دشمن علیه  مردم است.

وی با بیان اینکه در تاکتیک های دشمن همواره این ۳ راهبرد وجود داشته و دشمنان در آستانه هر اتفاق مهمی در کشور از این تاکتیک ها بهره می برند، گفت: نمونه آن در روزهای اخیر و سهمیه بندی بنزین ایجاد شد که دشمن نهایت تلاش را با ابزار رسانه ای انجام داد و متاسفانه خسارت هایی هم به کشور وارد شد چراکه اشرار در فتنه اخیر از مجهزترین ابزارها  و حرفه ای ترین روش ها استفاده کردند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با تاکید بر اینکه هر زمان که جمهوری اسلامی ایران روی موج مثبت رسانه ای قرار می گیرد باید منتظر هجمه ها و حملات دشمنان به خصوص در حوزه رسانه ای باشیم، گفت: آمریکائی ها بعد از هر دستاورد مهم و موفقیتی توسط ایران اسلامی، به دنبال وارونه نمایی و کم رنگ کردن آن هستند  چراکه قدرت نمایی ایران اسلامی موجب تحقیر آنها می شود که نمونه بارز آن را در شکست داعش و پیروزی های جبهه مقاومت و سرنگونی پهپاد جاسوسی امریکایی شاهد بودیم.

سخنگوی سپاه یکی از دلایل مهم صدور بیانیه گام دوم انقلاب را تبیین وضعیت چهل سال گذشته دانست و اظهار کرد: در واقع مفاد و سرفصل های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی امید به آینده است.

سردار شریف با بیان اینکه  دشمنان که از تهاجم نظامی کاملا نا امید شده اند در پی تغییر باور و اعتقادات مردم از طریق جنگ روانی و رسانه ای هستند، گفت: در این شرایط رسانه ها باید  خود و رسالت مهم بر دوششان را بشناسند و با بصیرت و دشمن شناسی اقدامات موثر را در خنثی سازی توطئه های دشمنان شکل دهند. در صورتی که سواد رسانه ای در کشور بالا برود به طور قطع توطئه های دشمن در حوزه رسانه ای و جنگ روانی  تا حد زیادی ناکام می ماند.