نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی خود با ترامپ در ارتباط با الحاق دره رود اردن گفتگو کرده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از جورزالیم پست، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی اعلام کرد که در تماس تلفنی اخیر خود با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا درباره موضوعات مختلفی از جمله الحاق دره رود اردن به مرزهای شرقی گفتگو کرده است.

نتانیاهو که در مراسمی در منطقه صهیونیست نشین اشکلون سخنرانی می‌کرد، مدعی شد که گفتگوی اخیرش با رئیس جمهور آمریکا برای امنیت این رژیم بسیار ضروری است.

نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی که در حال حاضر اتهامات فسادمالی از سوی دادستان کل رژیم صهیونیستی متوجه اوست، مدعی شده که الحاق دره اردن به مرزهای شرقی امکان اجرایی شدن را در حال حاضر دارد.

به گفته نتانیاهو برای الحاق دره رود اردن، ائتلاف با رقبایش در حزب «آبی و سفید» با هدف تشکیل دولت ائتلافی بسیار ضروری است.

این ادعاهای نتانیاهو در شرایطی مطرح شده که حزب لیکود به سرکردگی او نتوانسته آرای کافی و حداکثری را برای تشکیل دولت به دست آورد و تا کنون نیز در تشکیل دولت ائتلافی ناکام مانده است.

ادعای الحاق «دره رود اردن» در شرایطی مطرح شده که به نظر می‌رسد برای، نتانیاهو که این روزها به دلیل اتهامات فساد تحت تحقیق قرار دارد، بیشتر کاربرد تبلیغاتی دارد تا او بتواند با ادامه کار در دولت، از پیگرد قضایی در امان بماند.