رئیس جمهور سوریه با الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه پوتین به سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه و همراه روس دیدار کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از العهد، بشار اسد رئیس جمهور سوریه با الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه پوتین به سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه و همراه روس دیدار کرد.

در این دیدار اوضاع سوریه به ویژه اوضاع ادلب و حملات متوالی گروههای ترویسستی که در ادلب هستند ضد مناطق مسکونی مجاور آن مورد رایزنی قرار گرفت و بر موضع سوری-روسی مشترک در ادامه مبارزه باتروریسم و جلوگیری از اینکه گروههای تروریستی از ساکنان منطقه به عنوان سپر انسانی با هدف تبدیل ادلب به پایگاه دائمی برای تروریستها استفاده کنند، تاکید شد.

همچنین در این دیدار اوضاع در شمال شرق سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تاکید شد که سیطره کامل دمشق بر همه اراضی سوریه عامل اساسی در بازگشت ثبات و امنیت به اهالی این مناطق و بازگشت آنها به زندگی عادی است.

در این دیدار آخرین روند سیاسی و نیز مذاکرات آستانه مورد رایزنی قرار گرفت و بر اهمیت ادامه رایزنی و هماهنگی میان طرفین برای مقابله با تلاش برخی کشورها برای دخالت در روند سیاسی سوریه و منحرف کردن آن از هدف اساسی آن تاکید شد و اینکه منافع ملت سوریه در حفظ وحدت و استقلال سوریه و تمامیت اراضی آن است.