قم – امام جمعه قم با انتقاد از سکوت مجامع جهانی در قبال جنایات علیه مردم یمن، تغییر دبیرکل سازمان ملل را در راستای جلوگیری از این اقدامات بی‌تأثیر دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، اظهار داشت: از همه خطبا و مداحان و مردم عزادار ایران اسلامی باید تقدیر کنیم چرا که آنها در دهه اول محرم همانند سال‌های گذشته کار بزرگی انجام دادند.

وی گفت: امسال نیز در ایران اسلامی و سایر کشورها عاشقان اباعبدالله الحسین در فضایی بر اساس منطق و حماسه به عزاداری پرداختند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور افزود: مردم ما با همه گرایش و سلیقه‌هایی که دارند در مجالس عزاداری حضور داشتند و عاشورای حسینی روز مظهر وحدت است و همه باید زیر قبه عاشورا گردهم بیاییم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات سعودی‌ها در یمن، گفت: متأسفانه مجامع بین‌المللی تنها نظاره‌گر این جنایات هستند و تغییر یک دبیرکل و آمدن دبیر کل دیگر فایده‌ای ندارد و آن‌ها سکوت اختیار کرده و سخنی به زبان نمی‌آورد و گویی از ایادی رژیم صهیونیستی هستند.

ورزشگاه به عزاخانه امام حسین(ع) تبدیل شد

آیت الله حسینی بوشهری همچنین با اشاره به برگزاری بازی تیم ملی ایران و کره جنوبی در روز تاسوعای حسینی، اظهار داشت: زمانی که این تقارن پیدا شد مسئولان گفتند چاره‌ای نیست و باید این مسابقه ورزشی برگزار شود؛ هرچند مخالفت‌هایی با آن انجام شد که این مسائل قابل پیش‌بینی بوده و مسئولان باید چاره‌اندیشی می‌کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: مردم ما معرفت زیادی به امام حسین(ع) دارند و ورزشگاه به حسینیه بزرگ و عزاخانه اباعبدالله(ع) تبدیل شد و مسئولان باید برای موارد آینده پیش‌بینی‌های درستی داشته باشند.

وی با شاره به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در چهار هزار نقطه از کشور و خارج از ایران، اظهار داشت: شیرخوارگان بسیاری در این همایش گرد هم آمدند و رادیوهای بیگانه و همچنین پارلمان‌های برخی از کشورهای غربی در خصوص این مراسم واکنش نشان دادند و آن را ترویج خشونت دانستند چرا که مادران فرزندان خود را برای ادامه راه سید الشهدا(ع) آماده می‌کنند و این نشان دهنده عمق تأثیرگذاری این حرکت در نسل آینده است.

آیت الله حسینی بوشهری همچنین با اشاره به برگزاری اجتماع عظیم حسینی مردم قم در میدان روح الله افزود: هیئات مذهبی امروز گردهم خواهند آمد تا حرکت امام راحل در ۱۵ خرداد سال ۴۲ که مقارن با ۱۲ محرم بوده و همچنین قیام عاشورای امام حسین(ع) را زنده نگه دارند.

وی با تسلیت فرارسیدن شهادت امام سجاد(ع) نیز گفت: امام سجاد چند نقش کلیدی را بر عهده داشتند و از هر لحظه و صحنه‌ای برای تبیین قیام سیدالشهدا(ع) استفاده می‌کردند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: تبیین معارف اسلامی در قالب دعا از اقدامات امام سجاد بوده و کتاب صحیفه سجادیه نیز از کلمات نورانی آن بزرگوار است.