زاهدان – امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به ورود آمریکا به جنگ یمن گفت: این حرکات نفس های آخر دولت سعودی است و صدای اضمحلال دولت سعودی به گوش می رسد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام احمد رهداری در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلای قدس زاهدان برگزار شد با تسلیت ایام محرم و شهادت امام سجاد (ع) اظهار داشت: برپایی مراسم عزاداری برای شهدا از زمان صدر اسلام وحتی قبل از آن هم وجود داشته و به عنوان نمونه می توان به عزاداری حضرت محمد (ص) برای حمزء سیدالشهدا اشاره کرد.

وی افزود: این سنت پسندیده عزاداری برای امام حسین(ع) در ماه های محرم و صفر باید حفظ شود همانطور که حضرت سجاد (ع) ۳۵ سال پس از واقعه عاشورا حتی تبسم نکردند و به هر بهانه ای عزای امام حسین(ع) را زنده نگه داشتند.

وی با اشاره به بزرگداشت مجلس شهدا گفت: مجلس شهید باید برپا شود زیرا زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان یعنی تشویق مردم به کارهای خوب و احیاء روحیه فداکاری، ایثارگری، گذشت و جوانمردی و جامعه با زنده نگه داشتن روحیه شهادت و یاد شهیدان پایندگی و پویایی به خود می گیرد.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: در طول تاریخ براداران اهل سنت و حتی بزرگان آنها همواره برای امام حسین(ع) عزاداری و حتی مرثیه خوانی داشته اند و یاد و خاطره حادثه کربلا را زنده نگه داشته اند زیرا این میراث گرانبها از پیامبر(ص) به ارث رسیده است.

وی با اشاره با اینکه ماه های محرم و صفر فرصتی برای افزایش تقوا است، افزود: حال که این میراثی گرانبها امروز به دست ما رسیده است باید با آگاهی و بصیرت به دست نسل های آینده برسانیم.

وی گفت: باید از مبلغینی که از قم و مشهد برای تبلیغ و بیان مسائل احکام و عزاداری به استان اعزام شدند و همینطور از صدا و سیما برای زحماتشان در دهه اول محرم تشکر کرد.

حجت الاسلام راهداری با اشاره به در پیش بودن روز جهانی استاندارد افزود: در مسئله استاندارد همه دستگاه های ذیربط باید دقت نمایند زیرا بحث حفظ جان انسان در میان است.

وی با اشاره در پیش بودن روز پیوند اولیاء و مربیان افزود: قطعا باید برای پرورش فکری و فرهنگی برمبنای اصول اسلامی فرزندانمان ارتباط بیشتر و بهتری بین اولیاء و مربیان برقرار باشد.

وی گفت: در طول تاریخ مجادله بین حق و باطل وجود داشته و دارد و صلح و سازش بین حق و باطل وجود ندارد و هر گاه حق کم رنگ شود باطل خودش را نشان می دهد پس همواره باید تلاش شود تا حق جلوه بیشتری داشته باشد.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به مانور دریایی عربستان در خلیج فارس تصریح کرد: با توجه به شکست های اخیر عربستان در زمینه های سیاسی، دیپلماتیک و میدانی همچون جنگ در یمن و با توجه به شرایط عربستان در منطقه این کشور در واقع با این مانور می خواهد به نوعی خود نمایی کند.

وی با اشاره به اینکه قطعا پشت پرده این مانور آمریکا و انگلیس قرار دارند، افزود: همه کشورهای دنیا خصوصا کشورهای حاشیه خلیج فارس می دانند که نیروهای نظامی و خصوصا دریایی عربستان این توان را ندارند که برای دولتی در خلیج فارس مشکل ایجاد کنند.

وی با اشاره به ورود آمریکا به جنگ یمن و انهدام سه سایت موشکی یمن گفت: این حرکت ها به دلیل شکست های پیاپی آمریکا در سوریه، عراق و همینطور شکست عربستان در یمن است.

حجت الاسلام راهداری افزود: این حرکات نفس های آخر دولت سعودی است و صدای اضمحلال دولت سعودی به گوش می رسد و انشاالله به همین زودی ها دولت سعودی از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به مناظره اخیر نامزدهای ریاست جمهوری در آمریکا افزود: اقتدار ایران اسلامی در دنیا به حدی است که امروز خود آمریکایی ها اذعان کردند که آمریکا تروریست پروری می کند و این ایران است که در مقابل تروریست ایستاده است.

وی تصریح کرد: این نشان می دهد که اسلام پیروز است و خط حریت و آزادگی و دینداری امام حسین(ع) همواره پیروز و این درس جهانی عاشورا است.