همدان – رئیس حوزه ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه اخلاص امام حسین(ع) ماندگاری فرهنگ عاشورا را رقم زد، گفت: اخلاص باعث حفظ افراد می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا طباطبایی ظهر جمعه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه همدان با تاکید بر اینکه اراده خداوند باعث ماندگاری کربلا شد و اخلاص امام حسین(ع) ماندگاری فرهنگ عاشورا را رقم زد، گفت: اخلاص باعث حفظ افراد می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش ها و اقدامات امام حسین(ع) با هدف رضای خداوند انجام شد به طوری که حرکت ایشان با بینش و آگاهی همراه بود، گفت: عامل دیگر ماندگاری حرکت امام حسین(ع) دفاع بود چراکه ایشان برای جنگ و نزاع نیامده بود و هرگز نیز جنگ را آغاز نکرد و تنها به دفاع از خود پرداخت.

رئیس حوزه ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر اینکه مردم ایران اسلامی نیز به تاسی از فرهنگ عاشورا در ابتدای انقلاب دفاع کردند و حتی یک وجب از خاک وطن را به دشمن ندادند، ادامه داد: هر کس دفاع کند پیروز میدان است کمااینکه امروز نیز مردم یمن، بحرین، عراق، سوریه و مقاومت در لبنان در حال دفاع از وطن خود هستند.

حجت الاسلام طباطبایی‌نسب با تأکید بر اینکه ظلم پایدار نخواهد ماند زیرا نابودی ظالم وعده الهی است، تاکید کرد: آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلستان باعث تمام ظلم‌های امروز دنیا هستند.

وی با بیان اینکه اگر انسان بصیرت داشته باشد به دنبال دفاع خواهد بود، گفت: عاشورا برای بقای اسلام شکل گرفت و خون امام حسین(ع) باعث ماندگاری اسلام شد.

رئیس حوزه ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بااشاره به سخن حضرت امام خمینی(ره) که فرمود محرم و صفر اسلام را زنده نگاه داشته است، گفت: امروز هر حرکت خدایی، بزرگ و ماندگار در جهان برگفته از حماسه کربلاست.

وی با بیان اینکه نباید امروز گوشه‌نشین باشیم، افزود: باید از امام حسین(ع) بیاموزیم که چگونه زندگی خود را وقف بقای اسلام کنیم.

طباطبایی‌نسب باتاکید بر اینکه باید برای حفظ انقلاب همچون حضرت عباس(ع) در کنار ولایت باشیم، گفت: باید جوانان امروز را هرچه بهتر و بیشتر با فرهنگ عاشورا آشنا کرد.