نطنز – امام جمعه نطنز با تاکید بر اینکه نباید فتنه سال ۸۸ را فراموش کرد، گفت: اگر فتنه سال ۸۸ را فراموش کنیم، فتنه گران سر بر می آورند و در مقابل نظام می ایستند.

به گزارش پرس شیعه؛حجت الاسلام روح الله امینی، در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به وقایع روز عاشورای سال ۸۸ اظهار داشت: فتنه گران سال ۸۸ اسرای دست شیاطین و یزیدیان بودند. افرادی که در عاشورای سال ۸۸ حرمت این روز و حرمت امام حسین (ع) را شکستند، لشکر سیاه یزید و عبیدالله زمان بودند. آنها بهائیان مفسد، ضد انقلاب و منافقینی بودند که هدفشان اصل نظام جمهوری اسلامی بود.

وی ادامه داد: فتنه گران سال ۸۸ فریب خوردگان جبهه استکبار و دست پرورده آمریکا و انگلیس بودند که با آتش زدن پرچم امام حسین (ع) و شکستن حرمت اهل بیت در این روز عزیز، آبروی نظام را در سطح بین الملل بردند.

خطیب جمعه نطنز اظهار داشت: کسانی که در روز عاشورا یک بسیجی را به آتش کشیدند، حرمت عاشورای امام حسین (ع) را شکستند و آن همه خسارات مادی و معنوی سنگین را به بدنه نظام و کشور وارد کردند، در آن روز به استکبار جهانی امید دادند. هیچ وقت نباید فتنه سال ۸۸ را فراموش کرد. اگر هر زمان این فتنه و آسیب های آن را فراموش کنیم، مطمئنا فتنه گرانی از این نوع قد علم کرده و ادعای حق می کنند و مجددا سعی خواهند کرد به نظام اسلامی ضربه بزنند.

وی تصریح کرد: مردم با غیرت و ولایت مدار کشور پس از مشاهده وقایع عاشورای ۸۸ خونشان به جوش آمد و با خلق حماسه بزرگ ۹ دی جواب دندان شکنی به فتنه گران و استکبار جهانی دادند.

حجت الاسلام امینی در پایان تاکید کرد: فتنه ۸۸ نه تنها عاشورا و امام حسین (ع) را کمرنگ نکرد بلکه شور حسینی بیشتر از قبل فراگیر شد و امروز شاهد این هستیم که در جلوی کاخ یزید زمان یعنی آمریکا، مسیحیان برای امام حسین (ع) غذای نذری می دهند و عزاداری می کنند.