دولت کویت اعلام کرد یک عضو گروه تروریستی داعش را به اتهام انجام فعالیت های تحریک آمیز و افراطی به تحمل چهار سال حبس محکوم کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه های محلی ، این عنصر تروریستی که به توزیع اوراق تبلیغاتی شامل افکار افراطی در میان جوانان و تشویق آنها برای سفر به عراق و سوریه متهم است پیش از این از سوی دادگاه بدوی به تحمل حبس محکوم شده بود و امروز حکم وی تأیید شد .

همزمان دو فرد مظنون دیگر نیز از سوی دادگاه کویت تبرئه شده اند. در همین حال مجلس کویت طرح ارشاد و هدایت اعضای گروه داعش را اجرا کرده است، این افراد که تعداد آنها بیش از ۵۰ نفر اعلام شده پس از همکاری در جنگ های سوریه و عراق و نبرد در جمع تروریست ها ، به کویت بازگشتند و برای جلوگیری از ارتکاب هرگونه حوادث خرابکارانه، تحت بازبینی نیروهای امنیتی به سر می برند.

شماری از نمایندگان پارلمان کویت نیز در اندیشه تلاش برای هدایت این افراد هستند تا این عناصر را از داعش و تروریسم به طور کامل تبری جویند.

به گفته عبدالرحمن الجیران نماینده پارلمان کویت، طرح هدایت گری در حال آماده شدن، برای راهبری ۱۶ تن از اعضای گروه داعش در این کشور اجرا شده که در ۱۲ نفر کارایی مثبت داشته است اما چهار نفر که بر حفظ باورها افراطی خود پافشاری داشته اند مجددا تحت بازبینی امنیتی پیمان گرفتند.

با توجه به آمد و رفت تعداد فراوانی از شهروندان کویتی به سوریه و عراق طی سالیان گذشته دستیار وزیر امورخارجه این کشور به تازگی اعلام کرد که دولت نمی تواند جلوی سفر این تروریست ها را بگیرد و تنها هماهنگی هایی را با آنکارا با هدف بازدارندگی از ورود این افراد به خاک سوریه و عراق انجام می دهد.

ایرنا نوشت : اکثر افراد تندرو و افراطی وابسته به داعش در کویت تحت کارایی افکار وهابی های عربستان سعودی هستند.