دامغان – امام جمعه دامغان مردم سالاری دینی را مهمترین عامل حفظ نظام در ۳۷ سال گذشته دانست و گفت: انتخابات در ایران اسلامی همواره حلقه وصل مردم با نظام بوده است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام سید محمد حسینیان در آیین نماز عبادی سیاسی جمعه دامغان در محل مصلی امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به آغاز فعالیت رسمی و قانونی تبلیغات کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتخابات یک مقطع درخشان برای ملت ایران بوده و این فرصت خوب را باید با حضور و مشارکت خود قدر بدانیم و برای تقویت نظام در انتخابات شرکت کنیم.

وی اضافه کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات سال جاری باعث افزایش اقتدار و عزت ملی ایران خواهد شد.

انتخابات فرصتی مغتنم برای تجدید میثاق با شهدای انقلاب

امام جمعه دامغان انتخابات را فرصتی مغتنم برای تجدید میثاق با امام راحل و شهدای انقلاب دانست و افزود: انتخابات یک فرصت مهم و اثر گذار است و مردم برای تعیین سرنوشت خودشان در پای صندوق های اخذ رای شرکت می کنند.

حسینیان خاطر نشان کرد: کشور ما در روز هفتم اسفند شاهد یک جهش بزرگ با برگزاری انتخابات خواهد بود و این مهم در سایه وحدت و اتحاد ملت و با حضور و مشارکت پر شکوه متجلی خواهد شد.

وی از کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی خواست در آغاز تبلیغات رسمی و قانونی وفای به عهد با ملت را سرلوحه برنامه ها و کارهای خود قرار دهند و اظهار داشت: با حضور و مشارکت فعال در پای صندوق های اخذ رای دشمنان زمین گیر و توطئه های آنان نقش برآب می شود.

رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و ترکیه مثلث شوم در منطقه

امام جمعه دامغان همچنین با اشاره به تشکیل مثلث شوم در منطقه توسط رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و ترکیه افزود: امروزه سناریوی جدیدی از سوی این کشورها با حمایت از تروریست ها منطقه طراحی شده که بتوانند خط مقاومت را کور کنند ولی باید بدانند ایران اسلامی بحرین، یمن و سوریه نیست و ملت ایران با هوشیاری آماده مقابله با آنان است.

حسینیان گفت: اگر مرزهای جمهوری اسلامی ایران مورد تهدید قرار گیرد منافع عربستان سعودی مورد هدف قرار خواهد گرفت و پاسخی دندان شکن از جمهوری اسلامی ایران دریافت خواهند کرد.

وی همچنین اشاره ای به فرارسیدن ایام عزاداری فاطمیه اول داشت و خواستار برنامه ریزی مناسب برای گرامیداشت یاد و خاطره یاس مدینه حضرت فاطمه زهرا (س) با برگزاری عزاداری باشکوه و در شان و شخصیت آن بانوی مکرمه شد.

معیشت مردم و اشتغال اولویت مجلس دهم باشد

امام جمعه میامی نیز در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر، اولویت مجلس دهم را تامین معیشت مردم و اشتغال بیان کرد و گفت: در تبلیغات انتخاباتی نباید وحدت کشور دچار خدشه شود و نامزدها از دادن وعده های ناممکن که باعث افزایش توقع مردم شود پرهیز کنند.

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور با اشاره به روز اول اسفند که به عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نامگذاری شده است، اظهار داشت: روحانیت در دوران دفاع مقدس دوشا دوش رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل حضور فعال داشتند.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حماسه بزرگی خلق شد که توطئه دشمن را خنثی کرد و امیدواریم در هفتم اسفند ماه نیز این حماسه تکرار شود.

چشم دشمن به حضور مردم در انتخابات دوخته شده است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی افزود: روز شمار آزمون بزرگ انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی آغاز شده است و چشم دشمن به حضور مردم دوخته شده است.

صفایی پور گفت: ملت ایران اسلامی با پافشاری بر اصول انقلاب و توجه به فرمایشات رهبری و همچنین حضور حداکثری و انتخاب اصلح توطئه دشمن را خاموش خواهند کرد.

وی بر ضرورت رقابت صحیح و سالم انتخاباتی توسط نامزدهای انتخاباتی تاکید کرد و گفت: کاندیدا مواضع خود را به صراحت بیان کنند و به ارزش ها و اصول انقلاب پایبند باشند و آمارهایی دقیق به مردم دهند.

نامزدها از تخریب یکدیگر اجتناب کنند

امام جمعه میامی از نامزدها خواست تا از تخریب یکدیگر اجتناب کنند و تصریح کرد: هر فردی نظرات و برنامه خود را به مردم ارائه دهند و از روی صداقت با مردم صحبت کنند.

صفایی پور گفت: امروز شرایط به گونه ای است که دشمنان قسم خورده ایران اسلامی سعی در از بین بردن انقلاب ما دارند و مثلث عربستان، اسرائیل و آمریکا در پی بر هم زدن جو منطقه هستند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با مردم تبریز، افزود: معظم له هدف دشمنان را می داند و دشمن نیز بر روی مجلس خبرگان رهبری حساس است و برای انتخابات این مجلس برنامه ریزی کرده اند.

۷ اسفند فرصتی دیگر برای تعیین سرنوشت ایران اسلامی

امام جمعه موقت شاهرود نیز انتخابات هفتم اسفند ماه را فرصتی دیگر برای تعیین سرنوشت ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: ثبات و تداوم انقلاب در ۳۷ سال گذشته به پشتوانه مردم باعث وحشت دشمنان شده و همواره به دنبال برهم زدن این ثبات هستند.

حجت الاسلام عباس امینی اطاعت از رهبری را در راستای تداوم نظام مقدس جمهور اسلامی ضروری دانست و تاکید کرد: حضور حد اکثری مردم در پای صندوق های رای نشان از فهم سیاسی بالای ایشان دارد.

وی خاطرنشان کرد: وحدت ملی در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش گذاشته شد و این مهم در هفتم اسفند تکرار خواهد شد.

شمنان به دنبال تعیین تکلیف برای مردم

خطیب جمعه شاهرود اشاره ای نیز به برگزاری انتخابات خبرگان رهبری داشت و گفت: دشمنان به دنبال تعیین تکلیف برای مردم هستند و این مهم حساسیت این انتخابات را دوچندان می کند.

امینی ولی فقیه را رکن اساسی نظام دانست و تصریح کرد: این مجلس نقشی تعیین کننده در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی با برشمردن برخی وظایف مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ولی فقیه به سایر ارکان نظام مشروعیت می بخشد.

نامزدها از تخریب رقبای خود پرهیز کنند

امام جمعه موقت شاهرود همچنین با اشاره به آغاز تبلیغات انتخابات از نامزدها خواست تا از تخریب رقبای خود پرهیز کنند و گفت: برهم زدم وحدت ملی مورد توجه و برنامه دشمنان است و این امر در زمان انتخابات تشدید می شود.

امینی نفوذ در مجلس خبرگان و شورای اسلامی را از دیگر اهداف دشمن ذکر کرد و تصریح کرد: مردم بصیر ایران اسلامی با انتخاب افراد اصلح نقشه دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.

وی همچنین اشاره ای نیز به فعالیت برخی کشورهای منطقه همچون ترکیه، عربستان و اسراییل برای برهم زدن محور مقاومت داشت و افزود: اسلام هراسی از جمله اهداف این کشورها است.