کاشان – امام جمعه موقت کاشان گفت: جاهلانه و اشتباه است اگر به خنده آمریکایی‌ها در مذاکرات شخصی اعتماد کنیم چراکه چنگال خونین‌ آنها در زیر دستکش مخملین نخ‌نمای آنان نمایان است.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام محمدرضا اسلامی‌تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اقشار مختلف مردم تبریز در هفته گذشته اظهار کرد: قدردانی از حضور پرشور و حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن که حتی بیش از استقبال سال گذشته بود یکی از محورهای فرمایشات معظم‌له در این دیدار به شمار می‌رفت که بنابه فرموده ایشان «این افزایش حضور نشان‌دهنده آن است که به رغم تلاش گسترده و پرحجم جبهه استکبار برای به فراموشی سپرده شدن و یا کم رنگ شدن انقلاب در ذهن مردم، اما اندک خللی در عزم راسخ ملت به وجود نیامده است«.

وی با تأکید بر نقش ولایت فقیه در امتداد ولایت ائمه معصومین(ع) تاکید کرد: باید یقین داشت خشنودی مقام معظم رهبری از عملکرد فرد یا گروهی خشنودی امام زمان (عج) را به همراه دارد و ناراحتی و رنجاندن معظم‌له موجب رنجش حضرت ولیعصر(عج) می‌شود.

اسلامی‌تبار در خصوص شاخص‌های یک نامزد سزاوار انتخاب گفت: انقلابی و مردمی بودن، برخورداری از بصیرت، آگاهی و تجربه لازم و همچنین دلسوزی برای مردم از جمله ویژگی‌های یک کاندیدای مناسب برای انتخاب محسوب می‌شود.

اسلامی‌تبار همچنین با تأکید بر حساسیت دشمن نسبت به مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در این دوره آنچنان وارد عرصه شده‌اند که رادیو انگلیس پیام می‌دهد که به فلانی رأی دهید که نشان‌ می‌دهد دشمن شمشیر را از رو بسته است و در صورت داشتن بصیرت و شناخت از خواسته دشمن باید عکس آن عمل کرد.

وی در ادامه با تبیین دو بحث دشمن‌شناسی و توطئه‌شناسی خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است دشمن را بشناسیم اما شاید از اینکه از کجا می‌خواهد ضربه بزند غافل باشیم.

خطیب نماز جمعه کاشان توطئه‌افکنی علیه شورای نگهبان را یکی از خدعه‌های دشمن دانست و گفت: دشمن با زیرسؤال بردن و تخریب شورای نگهبان به دنبال تخریب و غیرقانونی جلوه دادن انتخابات است که نتیجه‌ای جز غیرمعتبر نمایاندن قوانین تصویب شده در این مجلس به همراه نمی‌آورد.

اسلامی‌تبار تصریح کرد: افرادی که در سایت‌ها و فضای مجازی چنین موضع‌گیری تخریب‌کننده‌ای علیه شورای نگهبان دارند خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و او را شادمان می‌سازند.

وی در ادامه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا عنوان کرد: این در حالی است بعضی‌ها در سخنرانی‌ها از علت استمرار مرگ بر آمریکا می‌پرسند و برخی می‌گویند روش من این است که تعبیر به دشمن نکنم.

امام جمعه موقت کاشان آمریکا را نه تنها دشمن ملت ایران بلکه بشریت خواند و افزود: وقتی هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از وعده صدور مجوز قتل ۲۰۰ هزار فلسطینی در صورت پیروزی در انتخابات سخن می‌گوید به معنای واقعی باید صفت شیطان بزرگ را برای آنها به کار برد.

اسلامی‌تبار تصریح کرد: جاهلانه و اشتباه است اگر به خنده آمریکایی‌ها در مذاکرات اعتماد کنیم چراکه چنگال خونین‌شان در زیر دستکش مخملین نخ‌نمای آنان نمایان است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با فرارسیدن ایام فاطمیه اشاره کرد و متذکر شد: حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان یک معصوم الگویی برای تمام زنان، مادران و همسران الگوست و در تمام زمینه‌ها به خصوص دفاع از ولایت برای همگان مقتدا به شمار می‌رود.