رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: گذر ایام ثابت خواهد کرد که تمام آنچه محور آمریکا، عربستان، ترکیه و کشورهای عربی خلیج فارس درباره عراق، سوریه و یمن گفتند، توهم محض است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله طی سخنانی گفت: عربستان بعد از اعتراف به مسئولیتش در هدف قرار دادن مجلس ترحیم در صنعا و تلاش برای یافتن بهانه های پوچ برای این اقدام، خودش خود را محکوم و برای جهانیان ثابت کرد که در طول این مدت دروغ می‌گفت و بر سیاست دروغ تکیه کرده است. این همان حقیقتی است که جهانیان باید بدانند و ما از مدتها قبل درباره آن سخن گفته ایم. عربستان سیاست دروغ را به منظور رسیدن به مرحله تحقق اهداف خبیثش در پیش گرفته است، اما هرگز به این اهداف چه در یمن، چه در عراق و سوریه نرسیده و نخواهد رسید.

وی افزود: کسانی که در یمن پیروز میدان خواهند شد، انصارالله و کمیته‌های مردمی و ارتش یمن هستند و کسانی که نبرد عراق را فیصله می‌دهند ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی هستند و کسانی هم که در سوریه پیروز می شوند ارتش سوریه و همپیمانان و محور مقاومت هستند.

صفی‌الدین گفت فرار آمریکا از میز مذاکرات به خاطر این است که در میدان و در زمین نیرویی ندارد که بتواند بر آن تکیه کند و برگ برنده را در اختیار داشته باشد و این نشان می دهد که آمریکایی ها و آل سعود با وجود تمام تلاشهایی کردند به مرحله اطمینان به نیروهایی که بر آنها تکیه کرده بودند، نرسیدند، زیرا همه این نیروها علی رغم داشتن سلاحها و تجارب، شکست خوردند و در نتیجه آمریکا چه در مذاکرات قبلی ژنو و چه مذاکرات لوزان به دنبال این بود که در سیاست، عکس حقایق میدانی را تحمیل کند و چنین چیزی رخ نخواهد داد.

رئیس شورای اجرایی حزب الله اظهار داشت: گذر ایام ثابت خواهد کرد که تمام آنچه محور آمریکا، عربستان، ترکیه و کشورهای عربی خلیج فارس در عراق، سوریه و یمن از آن سخن گفتند، توهم محض است و هیچ چیزی از آن هرگز محقق نخواهد شد. از جمله کارهایی که کردند، هدف قرار دادن نیروهای داوطلب مردمی بود، نیروهایی که ثابت کردند این عراقی ها هستند که تکریت و فلوجه و الانبار را آزاد کردند و موصل را نیز آزاد خواهند کرد و این در حالی است که آمریکا نتوانست و نمی تواند کاری انجام بدهد و این یعنی اینکه آینده از آن انصارالله، نیروهای الحشد الشعبی، کمیته های ملی، ارتش سوریه و مقاومت است.