پس از ادعای وزیر خارجۀ عربستان مبنی بر این که کشورش در ۴۰ سال گذشته ۱۱۰ میلیارد دلار کمک بین المللی کرده است، یک نویسندۀ عربستانی با واکنش تند به این سخنان، عربستان را «سرزمین عجایب» نامید.

به گزارش پرس شیعه؛ ترکی الشلهوب در پیامی توییتری نوشت: «ما ملتی هستیم که میلیاردها دلار از پولش برای دیگر کشورها می سوزد … در حالی که خود مردم برای هزینه های درمان، مسکن، شغل و زندگی شرافتمندانه گدایی می کنند … اینجا سرزمین عجایب است».
عادل الجبیر، وزیر خارجۀ عربستان، اعلام کرده بود که این کشور در چهار دهۀ گذشته ۱۱۰ میلیارد دلار کمک های انسان دوستانه به کشورهای مختلف داده است. این سخنان، ماه می گذشته، در حاشیۀ نخستین کنفرانس جهانی اقدامات انسان دوستانه در استانبول مطرح شد.

اظهارات الجبیر درحالی مطرح می شود که بر اساس گزارشهای متعددی که تاکنون منتشر شده، این کشور از حامیان مهم گروه ها و باندهای مسلح در سوریه و عراق می باشد، و هزینه های هنگفتی را برای نشر تفکرات وهابی در دنیا صرف کرده است. این کشور همچنین از یک سال و نیم گذشته حملات گسترده ای را علیه مردم یمن آغاز کرده و هزاران یمنی را به خاک و خون کشیده است.