علمای بحرینی با صدور بیانیه ای خواستار توقف هرچه سریعتر اقدامات تبعیض آمیز و فرقه گرایانه رژیم آل خلیفه علیه خطبای این کشور در ماه محرم الحرام شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «صوت المنامه»، علمای بحرین بیانیه ای را در محکومیت اقدامات تبعیض آمیز و فرقه گرایانه رژیم آل خلیفه علیه خطبای این کشور در ماه محرم الحرام صادر کردند.

بر اساس این گزارش، در بیانیه علمای بحرینی آمده است: با وجود اینکه ایجاد محدودیت برای خطبای ماه محرم از سوی آل خلیفه طی سالهای گذشته تنها به احضار آنها محدود می شد، اما اکنون رژیم آل خلیفه پا را از گلیم خود فراتر کرده و اقدام به بازداشت خطبای بحرینی می کند.

علمای بحرینی همچنین در بیانیه خود آورده اند: شیعیان در سراسر جهان از بیش از هزار سال قبل در سوگ اباعبدالله الحسین (علیه السلام) مجالس عزاداری برگزار می کنند و این در حالی است که دیگر طوایف مسلمان نیز بعضا در این مجالس حضور می یابند؛ این سنت هرساله در بحرین نیز ادامه می یابد. این مجالس همواره از سوی طغیانگران مورد هجوم قرار گرفته اند. حال سؤال این است که آیا رژیم آل خلیفه نیز تصمیم گرفته در مسیر همین سرکشان و طغیانگران گام بردارد؟

علمای بحرین همچنین تأکید کردند که مقابله رژیم آل خلیفه با مطالبات مشروع مردم این کشور از طریق هتک حرمت به مقدسات دینی و پیگیری سیاست های فرقه گرایانه، در نهایت به پشیمانی این رژیم منجر خواهد شد.