بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ورزش همگانی دارای جایگاه و اهمیت بسیار زیادی است که باید مسئولان برای تقویت ورزش همگانی در استان بوشهر تلاش کنند.

به گزارش پرس شیعه، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، اظهار داشت: در این روزها و شب‌ها شاهد برگزاری مراسم و مجالس متعددی با حضور گسترده مردم در نقاط مختلف استان بوشهر بودیم.

وی در ادامه با اشاره به روز تربیت بدنی و ورزش همگانی خاطرنشان کرد: ورزش نقش بسیار مهمی در سلامتی دارد و نیاز است که توجه ویژه‌ای به ورزش صورت گیرد.

امام جمعه بوشهر با انتقاد از اینکه مراکز صنعتی به خوبی در عرصه ورزش نقش‌آفرینی نمی‌کنند، بیان کرد: ورزش همگانی از موضوعات بسیار مهم است که مسئولان باید برای ترویج ورزش همگانی در جامعه تلاش کنند.

وی به روز ملی پارالمپیک و تجلیل از روشندلان اشاره کرد و افزود: روشندلان و معلولان دارای روحی پاک با ایمانی بالا هستند و نیاز است که مسئولان به مشکلات و نیازهای آنها از جمله اشتغال، مسکن، ازدواج و . . . توجه کرده و این مشکلات را رفع کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار ایجاد فضایی مناسب برای رشد و پیشرفت قهرمانان پارالمپیکی استان بوشهر شد و تصریح کرد: تاکنون برنامه‌ریزی جامع برای روشندلان و معلولان انجام نشده است و باید در این زمین شاهد عمل باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوعات منطقه و جهان، بیان کرد: در سوریه و عراق شاهد جنگ‌افروزی استکبار جهانی بر علیه مردم این کشورها هستیم ولی مردم مسلمان این کشورها به خوبی مقاومت کرده‌اند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه ماهیت آمریکا و جهان استکبار بر  اساس خیانت و دسیسه است، تاکید کرد: از سازمان ملل و روند کاری آن ناامید هستیم چرا که یک سازمان پوشالی و بی‌ثمر و بی‌خاصیت است.

وی با بیان اینکه سازمان ملل سازمان ظلم به ملل جهان و توجیه‌گر جنایات جهانی است، گفت: مجامع حقوق بشری در این زمینه حرکت خاصی نداشته‌اند و کشورهای عربی هم سکوت کرده‌اند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به حرکت آل سعود در مسیر تفرقه دینی و از بین بردن حرکت اسلامی و ظلم و ستم بر جامعه اسلامی، افزود: آل سعود از ابتدای حضور در صحنه سیاسی، مولود نامشروع سرویس‌های جاسوسی غرب به ویژه انگلیس بود.