زنجان-نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان بابیان اینکه عاشورا شروعی غرور آفرین، افتخار آمیز وماندگار برای اسلام بوده است،گفت: عاشورا تبدیل به یک ماهیت و دانشگاه برای جهانیان شده است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به ۱۲محرم سالروز امام سجاد(ع)، افزود: امروز روزی است که اسیران کربلا وارد کوفه می شوند و دشمن اگر می توانست بازتاب برخورد مردم با اسرا کربلا را درک کند دیگر پی به بازنده بودن خود می برد.

وی با بیان اینکه عاشورا پیام آزادی و آزاده گی و ایستاده گی داشت و حضرت زینب(س) با افشاگری خود مانع از بین رفتن حقیقت کربلا شدند، افزود: حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) پیام آوران عاشورا بودند و مانع از تحریف واقعه عاشورا توسط یزیدیان شدند.

خاتمی افزود: عاشورا برای حیات سیاسی و انسانیت اسلام یک شاه راه و جاده هموار ساخته است و این پیام را به تمان جهانیان یادآور شده است که اگر نمیتوانید زندگی شرافت مردانه ای را با حاکمیت طاغوت و ظلم و ستم داشته باشید لااقل مرگ و شهادت شرافت مندانه ای راداشته باشید و از امکانات و تجهیزات دشمن هیچ هراسی نداشته باشید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: عاشورا الگویی کامل از استقامت و مردانگی و جوانمردی و همچنین تسلیم نشدن حق در برابر باطل است و ما مسلمانان باید بدانیم که برای زندگی نگه داشتن اسلام بایدخرج کنیم.

خاتمی افزود: رفتار امام حسین بیمه کننده همیشگی مکتب عاشورا است و بر خلاف دیدگاه بسیاری از کافران عاشورا پایان نبوده است بلکه شروعی غرور آفرین،واقعی، افتخار آمیز و ماندگار برای اسلام بوده است.

وی ادامه داد: نباید ایام سوگواری را مختص دهه اول محرم قرار دهیم و همه مساجد و هیئت های شاخص دردهه دوم محرم نیز مجالسی هر چند مختصر در باب سوگواری اباعبدالله ترتیب دهند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه  ۲۴مهر روز پیوند اولیا و مربیان است، گفت: نوجوان و جوانان سرمایه آینده کشور هستند سه عامل موجب حفظ این سرمایه خواهد شد در ابتدا خود افراد سپس والدین و در انتها محیط آموزشی که برای بازده این محیط والدین باید در اختیار تعلیم و تعلم دانش آموزان قرار بگیرند.