شادگان ـ امام جمعه شادگان گفت: مردم ولایتمدار شادگان با حضور خوب و شایسته و گسترده خود در مراسم های حسینی، حماسه آفریدند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام سید مجید شرفی در خطبه های نماز جمعه این هفته شادگان با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، از عزاداری بی نظیر مردم شادگان و همکاری تمام دستگاه های اجرایی و فرهنگی منطقه برای نظم بخشیدن در دهه اول محرم به ویژه مراسم روزهای تاسوعا و عاشورای امسال قدردانی کرد و افزود: روحانیون و هیئت های مذهبی و هیئت امنای مساجد منطقه در محرم امسال سنگ تمام گذاشته و شور و شعور خود را به نمایش گذاشتند و همانند گذشته ولایتمداری خود را ثابت کردند.

وی اظهار کرد: برگزاری مراسم های عزاداری و سینه زنی از شب اول ماه محرم در حسینیه ها، مساجد و تکایا نشان داد که مردم این شهرستان عاشق و شیفته امام حسین(ع) هستند و ایام شهادت این امام همام را با خلوص نیت، سوگواری می کنند.

امام جمعه شادگان در فراز دیگری از خطبه های خود با اشاره به روز پیوند اولیا و مربیان گفت: هفته پیوند اولیا و مربیان بهترین فرصت برای فراهم ‌کردن زمینه تحقق مشارکت در امر تربیت فرزندان است.

حجت الاسلام شرفی ادامه داد: پیوند اولیا و مربیان در تقویت و ارتقای سطح علمی، فکری، تربیتی و معنوی دانش‌آموزان بسیار مؤثر است و باید این پیوند در طول سال تحصیلی برقرار و همیشگی باشد.

وی یادآور شد: والدین بدانند که تربیت در خانواده از اولویت و ارزش والایی برخوردار است و اولیای دانش‌آموزان باید فرزندان خود را ترغیب و تشویق به ارتباط بیشتر فکری، علمی و معنوی در فضای خانه، مدرسه و مسجد کنند.

امام جمعه شادگان در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش، تصریح کرد: در دین اسلام به ورزش سفارش شده و این ورزش است که نشاط را در جامعه نهادینه می کند.

حجت الاسلام شرفی تاکید کرد: اگر در جامعه ای ورزش همراه با تدین و تعهد گسترش یابد از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری به عمل می آید.