رئیس مجمع علمای عراق ضمن انتقاد از مقام های سعودی تاکید کرد که عربستان با ایجاد و حمایت از تروریست ها در عراق حمام خون راه انداخت.

به گزارش پرس شیعه؛ ” شیخ خالد الملا ” اظهارات سعودی ها علیه الحشدالشعبی را موضوعی بی معنا توصیف کرد و گفت: از نظر ما این امری بی معناست، چرا که این دولت سعودی بوده است که در عراق حمام خون به راه انداخته نه الحشدالشعبی.

این عالم برجسته اهل سنت، اظهارات خود را در پاسخ به عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی بیان کرد که از حضور این نیروها در عملیات ابراز نگرانی کرده و گفته بود که در صورت ورود الحشدالشعبی به موصل حمام خون به راه خواهد افتاد.

شیخ خالد الملا با بیان اینکه جنگ موصل وحدت عراق را از شمال تا جنوب بار دیگر محقق خواهد ساخت، گفت: آزادی موصل برای پایان دادن سریع و کامل به داعش در عراق بسیار اهمیت دارد و این شهر به دست عراقی ها از همه طیف ها و ادیان و اقوام آزاد خواهد شد.

وی با تاکید بر حضور نیروهای الحشدالشعبی در عملیات موصل ، یادآور شد الحشدالشعبی حامی ارتش و نیروهای امنیتی عراق است.

خالد الملا در خصوص برخی طرح های تقسیم نینوا و ایجاد اقلیم سنی در شمال عراق نیز گفت اینها همان هایی هستند که عامل ورود داعش به عراق و تسلیم اهالی آن به داعش و تروریست ها بوده اند.

رئیس مجمع علمای عراق همچنین اضافه کرد که اراده و اتحاد عراقی ها درجنگ موصل به کلیه طرح های تقسیم و طرح های فرقه ای در این کشور پایان خواهد داد.