اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: زندگی و شهادت حضرت امام حسین(ع) الگوی سعادت و رستگاری امروز همه ما مسلمانان بوده و بهترین نقشه راه برای حرکت در مسیر خداجویی است.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر اراک، در مصلای بیت المقدس این شهر اظهار داشت: محرم هیچگاه برای ما شیعیان نباید تمام شود و در تمام طول سال و تمام مراسمات معنوی خود، باید فرهنگ عاشورایی را زنده نگاه داریم و آن را تبیین و ترویج کنیم.

وی افزود: همه ما از زن و مرد و پیر و جوان باید حسینی زندگی کنیم و الگوی زندگی حسینی را پیش روی خود قرار دهیم و همچون شهدای دشت کربلا در مقابل باطل و ستم، با تمام توان بایستیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: امروز ستمگران و مستکبران جهان به دور یکدیگر جمع شده و متحد شده اند تا به اسلام، دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و فرهنگ عظیم عاشورا لطمه بزنند و در این مسیر از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند به همین سبب هوشیاری و حضور آگاهانه ما در مواجهه با این دشمنی ها، بسیار مهم است.

دری نجف آبادی خاطرنشان ساخت: در این رابطه کارهای هنری ما نیز باید تجلی دین، معنویت و اخلاق و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) باشند، از هنر غربی طرفدار بی بند و باری و سکولار باید فاصله بگیریم و هنر حقیقت جو را دنبال کنیم.

امام جمعه اراک افزود: تاریخ ثابت کرده که در نهایت جنایت کاران و ستمگران نابود شده و کاخ ستم آنان ویران می شود بنابراین ما نیز باید از باطل فاصله گرفته و با ایمان و توکل بر خدا در مسیر مبارزه با ستم و تباهی پیش رویم و مطمئنا در این مسیر خداوند متعال همراه حق و حق جویان خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فضایل امام سجاد (ع) گفت: فرمایشات گوهربار آن حضرت گنجینه ارزشمندی است که همه ما باید بهره گیری از این گنجینه ها و مطالعه و عمل به فرمایشات آن حضرت را در زندگی خود مورد توجه قرار دهیم.

دری نجف آبادی گفت: امام چهارم شیعیان(ع) آئینه صفات ارزشمندی همچون معنویت، اخلاق، کرامت، انسانیت، عشق به خدا و اولیای خدا و عبودیت بود که سعادت و رستگاری همه ما نیز در گرو پیروی از همین ویژگی های والا است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین با اشاره به هفته پیوند اولیه و مربیان مدارس، بر برقراری ارتباط مطلوب بین نهاد خانواده و مدرسه تاکید کرد و گفت: امروز در امور آموزشی فقط علم آموزی مهم نیست و تربیت نسل آگاه، بیدار و با بصیرت بسیار مهم است که از معنویات برخوردار باشد.

امام جمعه اراک همچنین در سخنان خود به روز جهانی استاندارد و هفته بهداشت و درمان اشاره و بر ارتقای سلامت جسمی و روحی جامعه و پرهیز از مصرف موادمخدر و مشروبات الکلی تاکید کرد.