ابو مهدی المهندس معاون الحشد الشعبی عراق امروز در کرکوک اوضاع امنیتی این شهر را به دنبال حمله گروههای داعش مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پرس شیعه؛ المهندس و تعدادی از فرماندهان الحشد الشعبی و فرماندهان امنیتی و ارتش عراق درباره راهکارهای تقویت اوضاع امنیتی شهر کرکوک مرکز استان کرکوک و ۲۵۰ کیلومتری شمال بغداد بحث و تبادل نظر کردند.

یادآور می شود نیروهای امنیتی عراقی امروز توانستند پس از یک شبانه روز درگیری با تیم های پنهان داعش در کرکوک که با حمله به ساختمان های حساس این شهر در تلاش برای کاستن از فشار جنگ در جبهه موصل بودند کنترل کامل این شهر را در دست بگیرند.

بیشتر تروریست های مسلح کشته شدند یا اقدام به منفجر کردن خودشان نمودند.

“خطاب عمر” فرمانده پلیس کرکوک کشته شدن ۴۸ نفر از عناصر داعش در کرکوک را تأیید و تأکید کرد: نیروهای امنیتی توانستند بار دیگر شهر را به طور کامل به کنترل درآورند.

خطاب عمر افزود: ما بزرگترین و گسترده ترین نقشه داعش برای تسلط بر ساختمان استانداری و نهادهای امنیتی و منازل شماری از شهروندان را خنثی و با شکست مواجه کردیم و عناصر تروریستی داعش، همانگونه که در اطراف موصل در حال دریافت ضربات سنگینی هستند در این عملیات نیز دچار شکست شدند.

منابع امنیتی و بیمارستانی همچنین اعلام کردند در درگیری های ناشی از حمله عناصر داعش به کرکوک، ۴۶ نفر کشته و ۱۳۳ نفر دیگر زخمی شدند که بیشتر کشته ها و زخمی ها را نیروهای امنیتی تشکیل می دهند.