ثبت نام سیزدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل قرآن کریم ویژه خواهران دارالقرآن امام علی بن ابیطالب (ع) یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از ۲۱ دی ماه آغاز شد.

به گزارش شیعه پرس، ثبت نام سیزدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل قرآن کریم ویژه خواهران دارالقرآن امام علی بن ابیطالب (ع) – یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آغاز شده است.

دارالقرآن امام علی (ع) یکی از نهادهای قرآنی مردمی است که با تلاش در جهت کشف استعدادهای قرآنی نهفته خواهران و برادران به ویژه نوجوانان و جوانان به مدت ۱۲ سال بدون وقفه این فعالیت فرهنگی – قرآنی را آغاز نموده و همواره از درصد قابل توجهی رشد کمی و کیفی برخوردار بوده است. وی پیش بینی کرد که در این دوره علاوه بر حضور بیشتر علاقمندان از همکاری و مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های قرآنی نیز بهره مند باشند و داوران حاذق و ارزشمند قرآنی در بخش خواهران و برادران قضاوت عادلانه این دوره را نیز عهده دار خواهند بود.

مسابقات دارالقرآن امام علی بن ابیطالب (ع) جنبه‌ی مردمی و غیردولتی دارد و این دارالقرآن تاکنون از هیچ بودجه دولتی استفاده نکرده است و تمامی هزینه‌ها توسط خیّرین قرآن‌دوست که خود از جمله قاریان و تالیان قرآن کریم هستند، تأمین می‌شود.

گروه‌های شرکت‌کننده فراد زیر ۱۶ سال و ۱۶ سال به بالا و زمان برگزاری سوم الی دهم بهمن‌ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد و اختتامیه نیز ۱۰ بهمن ماه از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح در مجتمع یاوران وحی انجام خواهد گرفت.

ثبت نام: در دو مرحله و به صورت اینترنتی از روز شنبه ۲۱ دی ماه تا روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۸ انجام خواهد شد.

داوطلبان بایستی برای شرکت در این مسابقات، حتماً دارای حساب بانکی بوده (به دلیل سهولت در پرداخت جوایز، شماره حساب بانکی باید حتماً در یکی از شعب بانک ملت باشد) و سپس به سایت مسابقات دارالقرآن امام علی بن ابیطالب (ع) به آدرس www.qdimamali.com مراجعه کرده و فرم‌های ثبت نام را تکمیل و کد رهگیری دریافت نمایند. همچنین ثبت نام از طریق اپلیکیشن دارالقرآن امام علی بن ابیطالب (ع) نیز امکان پذیر می‌باشد.

مرحله دوم: جهت تعیین نوبت روز و ساعت مسابقه نیز بایستی داوطلبان گرامی با در دست داشتن کد رهگیری مجدداً از روز جمعه ۲۷ دی ماه ساعت ۹ صبح تا روز یکشنبه ۲۹ دی ماه به سایت و یا اپلیکیشن مراجعه و نوبت حضور خود را تعیین کنند. اولویت تعیین زمان براساس مراجعه به سایت و یا اپلیکیشن می‌باشد. ضمناً در صورت عدم مراجعه در این مرحله و عدم تعیین نوبت؛ سیستم به صورت خودکار، نوبتی را تعیین می‌نماید و امکان تغییر نوبت به هیچ وجه وجود نخواهد داشت.

به دلیل فشردگی بالای مسابقات؛ خارج از نوبت تعیین شده (اعم از اینکه روز دیگری باشد و یا اینکه در همان روز و در ساعت دیگری باشد) به هیچ وجه پذیرش صورت نخواهد گرفت.

همراه داشتن مدرک شناسایی معتبر در زمان حضور در مسابقات الزامی است.

کلیه حافظان قرآن کریم در همه رشته‌های تعیین شده در صورتی که حد نصاب صحت حفظ آنها بین ۸۵ تا ۹۰ باشد و همچنین قاریان و مرتلان قرآن که حد نصاب امتیاز آنها از ۷۵ تا ۸۰ باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می‌کنند.