کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه از برگزاری دومین جلسه استماع عمومی وزیر خارجه این کشور در اواخر ماه ژانویه خبر داد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه بار دیگر «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور را تهدید کرد در صورتی که اطلاعات مربوط به سیاست این کشور در قبال ایران و دستور «دونالد ترامپ» برای ترور سردار سلیمانی را ارائه ندهد، به کنگره احضار خواهد شد.

«الیوت انگل» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که جلسه استماع عمومی پمپئو روز چهارشنبه، ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) برگزار می‌شود.

انگل در نامه‌ای خطاب به وزیر خارجه آمریکا نوشت: «این استماع درباره مهمترین موضوعاتی است که کشور و کنگره با آن سر و کار دارد. بنابراین، من شهادت شما را بسیار مهم می دانم و آماده هستم که از تمام راه‌های قانونی برای تضمین حضور شما استفاده کنم».

این دومین بار طی ماه جاری میلادی است که کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا جلسه استماعی را برای ادای شهادت پمپئو درباره موضوع ایران برنامه‌ریزی می‌کند. نخستین جلسه استماع قرار بود روز ۱۴ ژانویه (۲۴ دی ماه) برگزار شود که پمپئو از حضور در این جلسه خودداری کرد.