رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: متاسفانه تعداد جلسات تفسیر قرآن در کشور بسیار محدود است که مسئولان باید در زمینه اقدامات جدی انجام داده و جلسات تفسیر قرآن کریم را در مساجد و مدارس افزایش دهند.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی عصر امروز در بیست‌ و چهارمین دوره اجلاس سراسری نماز که در سالن جلسات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه تعداد جلسات تفسیر قرآن در کشور بسیار محدود بوده که مسئولان باید در این زمینه اقدامات جدی انجام داده و جلسات تفسیر قرآن کریم را در مساجد و مدارس افزایش دهند.

وی بیان کرد: در زمینه یاددهی و یادگیری موضوعات مختلف ارتباط فرد به فرد از ارتباط میلیونی و تلویزیونی بسیار موثرتر بوده که این نکته باید مور توجه مدیران و مربیان مدارس قرار بگیرد تا ارتباط خود را با دانش‌آموزان تقویت کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: اگر مدیران و معلمان هر روز با دو دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف از جمله نمازخوانی ارتباط رو در رو برقرار کنند اتفاق بسیار مطلوبی در مدارس می‌افتد که از بروز مشکلات و مسائلی که در کمین دانش‌آموزان است جلوگیری می‌کند.

قرائتی با اشاره به اینکه باید برگزاری دوره‌های آموزشی موثر و مطلوب در انجمن‌های اولیاء و مربیان مدنظر قرار بگیرد، تصریح کرد: انجمن‌های اولیاء و مربیان در توسعه فرهنگ نماز و نمازخوانی نقش به‌سزایی دارند چرا که با اولیای دانش‌آموزان در ارتباط هستند که در همین راستا باید دوره‌های آموزشی موثر و مطلوب در انجمن‌های اولیاء و مربیان برگزار شود.

وی ادامه داد: در سطح کشور با کمبود جدی تعداد مفسر قرآن کریم مواجه هستیم که رفع این مشکل نیازمند تعامل و مشارکت دستگاه‌های اجرایی بوده و روحانیون و اساتید حوزه علمیه در این زمینه نقش پررنگ‌تری دارند و باید تعداد جلسات تفسیر قرآن را از جلسات عزاداری نیز بیشتر کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: کتاب‌های مذهبی در مسیحیت به ۲ هزار زبان دنیا ترجمه شده‌اند درحالی که قرآن کریم به ۵۰ زبان در دنیا ترجمه شده که این ضعف بسیار بزرگی برای مسلمانان بوده و عزمی جدی در این زمینه داشته باشند.