اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: واحدهای بزرگ صنعتی در استان مرکزی نیازمند مدیران لایق و مسئولیت پذیر هستند، نه کسانی که تسهیلات بانکی را دریافت و آن را بدون کارشناسی هزینه کنند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک، با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس جمهور و هیات دولت به استان اظهار داشت: امیدواریم هم در بعد فرهنگی و هم در زمینه اقتصاد مقاومتی و اشتغال جوانان زمینه توسعه مناسبی در استان فراهم شود.

وی افزود: صنایع بزرگ استان که در حال حاضر مشکلاتی دارند باید حفظ شوند و مدیران لایق و مسئولیت پذیر بر آنها حاکم شوند نه اینکه وام و تسهیلات بانکی دریافت و آن را بدون کارشناسی هزینه کنند.

امام جمعه اراک بیان کرد: واحدهای صنعتی بزرگ استان باید تحقیقات و پژوهش را در دستور کار قرار دهند تا از روند فعلی خارج شوند چرا که برای راه اندازی آنها هزینه زیادی صرف شده و احداث دوباره این واحدها هزینه های بسیاری نیاز دارد.

دری نجف آبادی خاطرنشان سخات: نیاز است که در استان قطار سریع السیر به قم احداث شود چراکه فرودگاه در استان ما که به پایتخت کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) نزدیک است جوابگو نیست و دولت در سفر خود قول مساعد داده تا راه آهن سریع السیر را در استان برقرار کند.

وی افزود: امیدواریم رشد شرکت های دانش بنیان در این استان که مهد پرورش مفاخر و شخصیت های بزرگی در تاریخ است بیش از پیش افزایش یابد و کارهای تحقیقاتی و فناورانه در راستای توسعه علمی و صنعتی انجام پذیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: همچنین باید رابطه دانشگاه ها و صنایع در استان برقرار و تقویت شود و از این رهگذر است که هم دانشگاه ها و هم صنایع از نظر تخصصی رشد خواهند کرد.

دری نجف آبادی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به لایحه کاپیتولاسیون خاطرنشان ساخت: این قانون در زمان رضاخان در مورد روس ها اجرا می شد و پس از آن، طاغوت این قانون را می خواست در مورد آمریکایی ها اجرا کند که خبر موضوع به امام خمینی(ره) رسید و ایشان از شنیدن آن بسیار برآشفت و اطلاعیه و سخنرانی مفصلی ارائه داد.

امام جمعه اراک افزود: این قانون که معنای آن مصونیت قضایی مستشاران و تبعه های آمریکایی در کشور ما بود زمینه را برای ارتکاب جرم توسط آنها فراهم می کرد و در شرایطی تدوین شد که ۴۶هزار آمریکایی در کشورمان حضور داشتند.

وی تصریح کرد: امام راحل در آن سخنرانی که به تاریخ هشتم آبان ماه ۱۳۴۳ انجام شد این اقدام را به شدت محکوم کرد و به علت این سخنرانی، در تاریخ هشتم آبان ماه همان سال به ترکیه تبعید شد.

دری نجف آبادی گفت: در نهایت پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به برکت وجود امام راحل در سال ۵۸ جاسوسخانه آمریکا در کشور بسته شد و خداوند به واسطه وجود رهبری انقلابی و همراهی و اتحاد مردم، به کشورمان عزت و اقتدار بخشید و بیگانگان را بیرون راند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: در آبان ماه روزهای بزرگی را شاهد هستیم و یادآور شهدای بسیاری است که با رشادت در ایام انقلاب و پس از آن در جنگ تحمیلی ایثارگری های بسیاری را به نمایش گذاشتند.

وی بیان کرد: در روز سیزدهم آبان ماه همزمان با سالروز تسخیر لانه جاسوسی، همانند سال های گذشته راهپیمایی پرشوری در استان برگزار خواهد شد و امیدواریم مردم شریف استان در این روز حضور باشکوهی را رقم بزنند.