دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به اعلام معامله قرن از سوی واشنگتن اظهار داشت که فلسطینیان باید با ایثار و فداکاری واقعیت های جدیدی را خلق کنند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از فلسطین الیوم، زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به اعلام معامله قرن از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت: این اقدام توطئه آمیز ما را در برابر شرایطی قرار داده است که باید روش خود در برخورد با همه چیز را تغییر دهیم.

وی از مردم فلسطین دعوت کرد که در شرایط کنونی اختلافات خود را کنار بگذارند. به گفته نخاله، دیگر سخنرانی‌ها و بیانیه‌ها و تعارف کردن‌ها فایده‌ای ندارد و باید با ایثار و فداکاری واقعیت‌های جدیدی خلق کرد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به موضع برخی کشورهای عربی گفت: واکنش بسیاری از کشورهای عربی نشان می‌دهد که رهبران آنها از مسئولیت‌های خود در برابر فلسطین فرار می‌کنند.

شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از طرح مورد نظرشان درباره فلسطین موسوم به طرح «معامله قرن» رونمایی کردند.

با این حال این طرح شباهتی به طرح‌های قبلی سازش که از سوی سازمان ملل و برخی کشورها پیشنهاد شده بود ندارد. در واقع این طرح، طرح دو دولتی سازمان ملل را زیر سوال می‌برد و مرزهای ۱۹۶۷ را عملاً نادیده می‌گیرد. از سوی دیگر این طرح، طرح سازش عربی موسوم به طرح ملک عبدالله را نیز به کنار نهاده و توافقاتی چون اسلو را نیز زیر پا می‌گذارد.